Smerácky ring

"Vám neprekáža, že členovia sa hanbia otvorene priznať k našej strane? Že slovo smerák sa pomaly, ale isto stáva nadávkou?" Obul sa do šéfov na sociálnej sieti lokálny politik za Smer. Pohár trpezlivosti u Martina Borguľu pretiekol po tlačoke trojice smerákov Petra Pellegriniho, Martina Glváča a Richarda Rašiho, ktorí verejnosť ubezpečovali, že členská základňa Smeru stojí za svojim vedením. Borguľa si, ale myslí niečo iné: "Páni, zobuďte sa z tohto sna! Vy netušíte, čo sa deje medzi obyčajnými slušnymi ľuďmi, medzi radovými členmi Smeru. Vráťte sa späť na zem, začnite počúvat, čo si myslia obyčajní radoví členovia Smeru. Denne odchádzaju desiatky slušných ľudí zo strany len preto, lebo už dávno nepočúvate a nerešpektujete názor prichádzajuci zdola," buchol si po stole regionálny poslanec.

  • Trošková na rokovaní s Merkelovou: „Nesmierne som sa hanbil,“ odhalil bývalý diplomat

Borguľove kritické slová sa nepáčili jednému z najvplyvnejších ľudí strany. "A ty si este člen? Či len, keď je z toho nejaký prospech pre Teba alebo priateľov a rodiny?" Pýta sa Borguľu v komentároch na sociálnej sieti rozhnevaný podpredseda parlamentu a Smeru Martin Glváč. Samotný Borguľa smerákovi úder vrátil: "Martin, som ešte členom smeru, alebo už si ma za iný nazor vylúčil? Je velmi smutné, že nevieš prijať konštruktívnu kritiku," píše bratislavský poslanec.

Členovia poslaneckého klubu strany Smer - SD podali novinárom stanovisko k aktuálnej situácii v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Na snímke sú vrchní predstavitelia strany Smer, zľava Richard Raši, Peter Pellegrini a Martin Glvač.
Členovia poslaneckého klubu strany Smer - SD podali novinárom stanovisko k aktuálnej situácii v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Na snímke sú vrchní predstavitelia strany Smer, zľava Richard Raši, Peter Pellegrini a Martin Glvač.
Zdroj: MATEJ KALINA

Zvažuje odchod

"To bola naša komunikácia, ktorá bola pokračovaním osobnej komunikácie. On presne vie, o čom rozprávam," prezradil viac o koreňoch šarvátky Glváč pre Plus 7 Dní. Čo bolo jadrom ich debaty medzi štyrmi očami nekonkretizoval. Viac naznačil pre náš týždenník až samotný Borguľa. "Ak považuje kandidovanie v komunálnych voľbách v bratislavskom Starom Meste za prospechárstvo a výhodu, tak je na veľkom omyle. Ide skôr o nevýhodu!" Priblížil mestský poslanec. Zároveň pre Plus 7 Dní priznal, že ak sa situácia v Smere neupokojí siahne po radikálnejšom riešení. "Chcem poukázať na chyby, ktoré strana robí a ako ich napraviť. Dnes ale musím priznať aj to, že ak sa mi to nepodarí a nebudem stotožnený s tým, ako vedenie Smeru funguje, tak zvážim svoje ďalšie pôsobenie v strane," dodal Borguľa. V bratislavskej komunálnej politike pôsobí už desať rokov.

Prečítajte si tiež: