„Volebná komisia  už dnes ráno s prenosnou urnou prišla do nemocnice,  o ôsmej  odvolilo  dvadsaťpäť  ľudí, pacienti aj službukonajúci personál,“uviedla pre PLUS 7 DNÍ hovorkyňa Tatiana Timková.  Najviac ľudí volilo na gynekológii a traumatológii. Väčšina pacientov z onkológie a psychiatrie si na dnešný deň vybavila priepustky.

Ak v prvom kole volieb ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, nasleduje 30. marca druhé kolo. V Nitre bude spojené aj s petíciou proti hazardu. Hlasy budú zbierať pred budovami, v ktorých sú volebné miestnosti.

Občianska zodpovednosť

Pekným príkladom občianskej zodpovednosti je aj dôchodkyňa zo Zobora  Karolína Longhinová. Celý život sa starala o domácnosť a politické diane ju zaujímalo a zaujíma dodnes. „Preto bola jednou z tých, ku ktorým prišla volebná komisia domov, aby mohla odvoliť. Má  92 rokov  a doteraz nevynechala žiadne voľby.“  Meno jej  budúcej hlavy štátu poznáme, ako voľby dopadnú, sa nechá pani Karolína prekvapiť.„Babka nesklamala, volila.... babi ďakujem!,“ zanechala jej  odkaz na sociálnych sieťach jej vnučka Denisa, ktorá je na babičku patrične hrdá. 

Nového prezidenta volila aj 92-ročná Karolína Longhinová z Nitry.
Nového prezidenta volila aj 92-ročná Karolína Longhinová z Nitry.
Zdroj: FB DL

Odvolil aj diecézny biskup

Svoje volebné právo dnes v prezidentských voľbách využil aj nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák a ďalší predstavitelia diecézy. Biskup vyzval veriacich na účasť na voľbách a povzbudil ich, aby sa zaujímali o veci verejné. Pred voľbami napísal v tomto duchu aj vyhlásenie k prezidentským voľbám, ktoré sa čítalo poslednú nedeľu v kostoloch diecézy. „Veriacich v nitrianskej diecéze som minulú nedeľu požiadal, aby sa zaujímali o veci verejné a aby sa zúčastňovali aj rozhodovania, ktoré je veľmi dôležité pri voľbe prezidenta. Sú súčasťou spoločnosti a majú podiel na tom, aká bude budúcnosť Slovenska aj v tomto smere,“ povedal Viliam Judák pre agentúru SITA po tom, čo odvolil.  Voliť prišiel aj vicerektor Kňazského seminára svätého Gorazda v Nitre Miroslav Šidlo, ktorý rovnako pokladá účasť na voľbách za morálnu povinnosť každého kresťana. „Pre každého veriaceho kresťana, zvlášť katolíka, je morálnou povinnosťou zúčastniť sa na voľbách. Nie je to teda ani otázka toho, či chcem alebo nechcem, ale je to naša povinnosť zapojiť sa do týchto spoločenských povinností a vybrať kandidáta, o ktorom si myslíme, že je najvhodnejší,“ povedal Šidlo.

Najstaršia volička na Slovensku