Prepad Radoslava Procházku aj Borisa Kollára, Béla Bugár by mal na mále.

Agentúra Polis Slovakia v dňoch 10. až 14. marca zrealizovala pre agentúru SITA prieskum na vzorke 1 096 respondentov starších ako 18 rokov na území celého Slovenska. Opýtaní odpovedali na viacero otázok.

Na otázkuAk by parlamentné voľby boli teraz, najbližší víkend, ktorú stranu, alebo hnutie by ste volili?odpovedalo 30 percent opýtaných, že by to bol Smer-SD. Sulíkova SaS by si oproti nedávnym výsledkom polepšila, dostala by 15,6 percenta.

Polepšili by si aj národniari; Dankova SNS by s 11,9 percentami predbehla Matovičovo zoskupenie OĽANO-NOVA, ktoré by do parlamentu posunulo 11 percent voličov.

Viac hlasov ako v nedávnych voľbách by dostal aj Marian Kotleba, jeho stranu ĽS Naše Slovensko Kotleba by volilo 9,5 percenta opýtaných.

Čítajte viac:

Rado, čo to? Schizofrénia? Procházka sa zamotáva do vlastných výrokov

Aktuálny prieskum ukázal, čo je po povolebných turbulenciách a šokujúcich dohodách zrejmé - Procházkova Sieť by utrpela ešte väčšie fiasko, ako počas volebnej noci. Hlas by jej dalo 2,3 percent voličov. Do parlamentu by sa len s odretými ušami dostal aj ďalší zo súčasných Ficových spojencov Béla Bugár, Most-Híd by mal 5,2 percenta.

Fotky s mafiánmi a následné vykrúcačky by voliči zrátali Borisovi Kollárovi. Jeho strana Sme rodina by so skóre 4,4 percenta skončila pred bránami parlamentu.