Bývalý policajný vyšetrovateľ a exsiskár František Polák už nie je advokátom Mikuláša Černáka. Hoc vzájomnú a mimoriadne plodnú spoluprácu ukončili ešte vo februári, na doživotie odsúdený mafián až teraz prehovoril prečo svojho dlhoročného advokáta vyrazil.

Odlišný pohľad

Tá správa prišla ako blesk z jasného neba a poriadne zasiahnutý ňou zrejme zostal aj František Polák, advokát, ktorého meno sa posledné roky spájalo najmä s niekdajším obávaným vrahom Černákom. A pánovi obhajcovi sa niet čo čudovať. Roky budoval imidž svojho klienta, z ktorého, bez preháňania, stvoril doslova mediálneho miláčika. Situácia zašla tak ďaleko, že na sociálnych sieťach sa začali zgrupovať Černákovi fanúšikovia, ktorí akoby v pominutí mysle prezentovali tohto brutálneho zločinca ako národného hrdinu.

O to šokujúcejšie bolo, keď Fantišek Polák po poskytnutí jedného z plodných rozhovor dostal zrazu od Mikuláša Černáka stopku. „Pohľad a spôsob na poskytovanie právnych služieb medzi mnou a pánom Černákom sa stal diametrálne rozdielnym,“ povedal stroho médiám František Polák, ktorého posledným počinom v službách mafiánskeho vraha bolo jeho zastupovanie v kauze týkajúcej sa Pavla Ruska.

Prezentoval sám seba

Stále však išlo len jednostranné vysvetlenie ukončenia dlhoročnej úspešnej spolupráce. Samotný Černák bol dlho ticho a vzniknutú situáciu nekomentoval. Samozrejme, z leopoldovskej basy, kde si odpykáva doživotný trest sa to nerobí jednoducho, napokon ale vyhadzov advokáta Poláka predsa vyjadril.

  • Naspäť za mreže? Pavol Rusko opäť vypovedal ku kauze Gorila

Vraj mu ďakuje za odvedenú prácu, „ale v ostatnom období sme si prestali rozumieť. Začal vo vzťahu ku mne presadzovať také postupy, ktoré nepomáhali mojim záujmom, nekonzultoval so mnou viaceré záležitosti a mediálny priestor využíval intenzívnejšie na vlastnú sebaprezentáciu. Želám mu však v jeho ďalšej práci veľa úspechov,“ povedal Černák bez bližších podrobností. Lenže práve tie by možno boli veľmi zaujímavé.

Prečítajte si tiež: