Rozhodnutie povoliť obnovu súvisí s nálezom Ústavného súdu o protiústavnosti upravovať spodnú hranicu sadzby pri ukladaní trestu za viac skutkov podľa sprísňujúcej tzv. asperačnej zásady. Prokurátor s obnovou konania súhlasil a navrhol zobrať Petluša do väzby. Nové pojednávanie sa však už nebude zaoberať otázkou viny, ale iba výškou trestu. Podľa obhajcu Ivana Dlhopolca jeho klient nemôže dostať vyšší, iba rovnaký, alebo nižší trest aký dostal na prvom procese. 

Povolením obnovy konania súd Petlušovi prerušil výkon trestu a vzal ho do väzby, ktorú bude vykonávať v Ústave na výkon väzby v Banskej Bystrici. Trest doteraz si Petluš odpykával vo väzení v Leopoldove. Podnikateľa Kubašiaka prepadlo v novembri 2006 v jeho dome v Polomke pri Brezne trojčlenné komando mužov v policajných uniformách.

Na lavici je obžalovaných s avdokátom.
Na lavici je obžalovaných s avdokátom.
Zdroj: ARCHÍV

Viedol ich banskobystrický vyšetrovateľ Petluš a asistovali mu trenčianski policajti Juraj Roszík a Róbert Červeňan. Od podnikateľa žiadali peniaze a doklady. Kubašiaka pištoľou s tlmičom zastrelil zozadu Petluš. Po dolapení Roszík začal spolupracovať s políciou, usvedčoval komplicov a po dohode s prokurátorom prijal trest 8,5 roka a peňažný trest 50-tisíc korún.

Na lavici je obžalovaných s avdokátom.
Na lavici je obžalovaných s avdokátom.
Zdroj: ARCHÍV

Petluša odsúdili na 25 rokov odňatia slobody, Červeňan dostal 7,5 roka. Prvostupňové rozhodnutia potvrdil pre oboch i odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici. Kým Roszík a Červeňan si svoje tresty už odpykali, Petluš teraz bude čakať vo väzbe na nový verdikt. Medzitým však vypovedal na konaní s Igorom Šajgalom, ktorého prokuratúra žalovala ako objednávateľa vraždy. Petluš najprv tvrdil, že so Šajgalom sa na ničom nedohodli, neskôr však zmenil výpoveď. Vyhlásil, že Šajgal si ich najal za tri milióny korún, aby svojho spoločníka Kubašiaka prepadli a obrali o dokumenty zo spoločného podnikania. Sprostredkovateľom pri príprave útoku na Kubašiaka medzi Petlušom a Šajgalom bol bývalý brezniansky policajt Miroslav Rochovský. V súčasnosti si Šajgal za objednávku lúpeže a vydieranie manželov Kubašiakovcov odpykáva osemročný trest a Rochovský štyri roky nepodmienečne.