Manželia Štefanovci prišli 14. júla 1992 na policajnú stanicu v Kremnici a bez veľkých emócii nahlásili, že pred dvomi dňami zabili svoje deti. Policajti pozerali chvíľu na bláznivého muža, chvíľu na jeho zakríknutú ženu a nechceli uveriť, že táto prečudesná dvojica nehrá divadlo.

Ešte im aj dohovárali, nech netárajú a vrátia sa, odkiaľ prišli, ale manželia trvali na svojom. Ich deti ležia doma mŕtve. Službukonajúci Bilík sadol do služobného auta a s nepríjemným pocitom v žalúdku zamieril do Jastrabej. To, čo v zanedbanom dome uvidel, ho totálne odrovnalo. Na gauči pod detskou dekou s motívom zajačikov a kvetov našiel dve mŕtvolky. Krehké telíčka sedemročnej Márie a šesťročného Jarka uložené rukami pri sebe mali oblečené roláky maskujúce, že hlavy boli v skutočnosti oddelené od tela. Kuchyňa bola potriesnená krvou, na skrini v detskej izbe ležala mačeta.

O tom, prečo sa Štefanovci rozhodli pre strašný zločin a ako sa ich tragický príbeh po rokoch uzavrel veľkou policajnou akciou, sa dočítate v najnovšom vydaní Plus 7 dní >>

Mohlo by vás zaujímať: