Tip na článok
Obžalovaný: Nishita T. priviedli pred súd v putách.

Vražda v centre: Obžalovaného priviedli v putách. Som nevinný, bránil sa

Prípad obžalovaného Nishita T. sa dostal pred súd. Ind mal podľa obžaloby vraždiť v centre Bratislavy. Tvrdí však, že sa len bránil, keď ho obeť s kamarátmi napádala.

Obžalovaného Nishita, ktorý je vo väzbe, priviedli na súd zriadenci. Na rukách mal putá a pri vstupe do pojednávacej miestnosti skláňal hlavu. Obžalovaný je z vraždy a z pokusu o ťažké ublíženie na zdraví. V osudnú noc 7. októbra prišiel o život Branislav (+37) z Bratislavy. Mladý muž bol v meste s kamarátmi, domov sa však už nevrátil. Vykrvácal z rany na krku, ktorú mu spôsobil nôž. Ošetrenie potreboval aj jeho kamarát Ukrajinec Volodymir, ktorý utrpel rezné rany.

Rekonštrukcia: Obžalovaný Ind ukazoval policajtom, čo sa v osudnú noc malo stať.
Rekonštrukcia: Obžalovaný Ind ukazoval policajtom, čo sa v osudnú noc malo stať.
EMIL VAŠKO

Nutná obrana?

"Som nevinný,” vyhlásil pred senátom obžalovaný Nishit. Potom opísal osudnú noc. Podla neho bol napadnutým práve on, troma útočníkmi, voči ktorým sa vraj musel brániť. Ľutuje vraj to, čo sa stalo, no mal vraj strach o život. Súd dnes vypočul aj svedkov, ktorí sa nachádzali v okolí, keď sa incident odohral.

Futbalista Branislav: Podľahol zraneniam, ktoré mu mal spôsobiť Nishit. Tenna súde tvrdí, že sa bránil.
Futbalista Branislav: Podľahol zraneniam, ktoré mu mal spôsobiť Nishit. Tenna súde tvrdí, že sa bránil.
futbalnet.sk

Niektorí v prípravnom konaní tvrdili, že sa Ind mohol brániť. Rodina a priatelia mŕtveho Branislava na Indove slová reagovali s nevôlou. Poškodení majú spoločného splnomocnenca. Za rodinných príslušníkov žiada od obžalovaného náhradu škody. Len nedávno sa na youtube objavilo video, ktoré malo byť nahraté pred incidentom a má zachytávať ako tri osoby útočia na jednu v bielych nohaviciach.

Pojednávanie s Indom pokračuje dnes, správu budeme aktualizovať.
VIDEO Plus 7 Dní