Bol medzi nimi aj mladík Simon, ktorý dával zranenému Braňovi, ktorý neskôr zomrel, prvú pomoc. Podľa neho nebola skupinka, v ktorej bola obeť, krátko pred incidentom agresívna. Vypovedal aj promotér kabaretného klubu Jakub, s ktorým sa Nishit rozprával po roztržke. Podľa neho sa mu Nishit zveril, že bol napadnutý a myslí, že niekomu ublížil.

V osudnú noc 7. októbra prišiel o život Branislav (+37) z Bratislavy. Mladý muž bol v meste s kamarátmi, domov sa však už nevrátil. Vykrvácal z rany na krku, ktorú mu spôsobil nôž. Ošetrenie potreboval aj jeho kamarát Ukrajinec Volodymir, ktorý utrpel rezné rany. "Som nevinný,” vyhlásil pred senátom obžalovaný Nishit. Potom opísal osudnú noc. Podla neho bol napadnutým práve on, troma útočníkmi, voči ktorým sa vraj musel brániť. Ľutuje vraj to, čo sa stalo, no mal vraj strach o život. Súd dnes vypočul aj svedkov, ktorí sa nachádzali v okolí, keď sa incident odohral. Niektorí v prípravnom konaní tvrdili, že sa Ind mohol brániť.

Rodina a priatelia mŕtveho Branislava na Indove slová reagovali s nevôlou. Poškodení majú spoločného splnomocnenca. Za rodinných príslušníkov žiada od obžalovaného náhradu škody. Len nedávno sa na youtube objavilo video, ktoré malo byť nahraté pred incidentom a má zachytávať ako tri osoby útočia na jednu v bielych nohaviciach.