Nikto si nevedel vysvetliť jej náhlu smrť počas lyžovačky pred dvoma rokmi a dnes sa o nej začína hovoriť znova. Mladá reportérka z Nových Zámkov, Leona Kočkovičová-Fučíková, sa údajne mala stať obeťou travičov. Aspoň to tvrdí jeden z obvinených v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej Zoltán Andruškó. Táto šokujúca informácia sa objavila v uznesení o vznesení obvinenia Mariánovi Kočnerovi. 

Tí, ktorí reportérku a mladú mamičku poznali, rovnako aj široká verejnosť zostali z tejto informácie zaskočení. Je vôbec vôbec možné, aby na južnom Slovensku operovala organizovaná skupina ľudí, ktorá sa živí nájomnými vraždami a robila to tak dokonale, že sa na to neprišlo, kým o tom niekto neprehovoril?! Kto si mohol objednať prípadnú vraždu mladej ženy a čo v tom prípade bolo jej motívom? Alebo ide len o špinavú hru, ktorá má spochybniť všetko, čo bolo doteraz vyslovené?

Náhly kolaps

Mladú televíznu reportérku Leonu Kočkovičovú Fučíkovú († 32) okolie vnímalo ako osobu vždy plnú optimizmu a elánu. Koncom roka 2016 sa s rodinou vybrala na silvestrovskú lyžovačku do Nízkych Tatier. Domov sa už nevrátila. „Žiaľ, 
v sobotu večer nás naša milovaná manželka a mamička navždy opustila. Umrela na následky masívneho krvácania do mozgu, ktoré bolo spôsobené akútnou leukémiou, ktorú jej diagnostikovali až po tom, čo ju transportovali do nemocnice,“ povedal v čase tragédie Novému Času Leonin manžel Ivan Kočkovič, ktorý sa zo straty milovanej manželky nevedel vyrovnať.

Jej smrť bola skutočne šokujúca, pretože Leona podľa najbližších nemala žiadne vážne zdravotné problémy. Bola dokonca pravidelným darcom krvi. Asi dva dni pred smrťou mala mať mladá žena na rukách modriny, ktoré však pripisovala tomu, že sa sa udrela pri lyžovaní o turniket. Pri večeri sa začala sťažovať, že jej tŕpnu prsty na pravej ruke. To bol moment, kedy sa spolu s mnaželom rozhodli ísť radšej na vyšetrenie do nemocnice.

Na pohotovosť v Brezne prišla po svojich. CT hlavy ukázalo masívne krvácanie do mozgu. Pri presune do Banskej Bystrice už bola v bezvedomí. Leona upadla do kómy, dostala krvácanie do mozgu. Lekári jej už nedokázali pomôcť. Boj o život prehrala po dvoch dňom v nemocnici krátko pred polnocou.

Redaktorka Leona Kočkovičová Fučíková († 32)
Redaktorka Leona Kočkovičová Fučíková († 32)
Zdroj: tv joj

Akútna leukémia

Lekári jej smrť uzavreli ako náhlu leukémiu, príčinou smrti bolo masívne krvácanie do mozgu. Pitva vykonaná nebola. Rodina dala telo reportérky po pohrebe spopolniť. Akútna leukémia má podľa odborníkov veľmi rýchly priebeh a preto je bezpodmienečne nutné zahájiť liečbu ihneď ako sa dospeje k diagnóze. Podľa lekárov sa dá odhaliť podľa toho,  že pri  vyšetrení krvi sa zistia zmeny v počte bielych a červených krviniek a zároveň aj krvných doštičiek. Ak tieto zmeny naznačia akútnu leukémiu,  pacient je odoslaný na vyššie pracovisko, kde sa pokračuje v diagnostike. Vyšetrením kostnej drene, prietokovej cytometrie a ďalšími nutnými vyšetreniami a ak sa dospeje k diagnóze akútna leukémia, liečba sa musí zahájiť okamžite. Akútna leukémia má  rôzny priebeh, k úspešnému prekonaniu pomáha transplantácia kostnej drene. Žiaľ, existujú prípad, keď sa ochorenie zachytí až vo fáze, ktorá končí smrťou.

Aj otrava muchotrávkou zelenou má fatálne dôsledky. Podľa všeobecných informácií je táto huba nielen  prudko jedovatá, ale navyše sa prvé príznaky otravy (napínanie na vracanie, vracanie, bolesti brucha, hnačky, sčervenanie tváre, poruchy vedomia) objavujú až v okamihu, keď je jed vstrebaný v organizme po 6 až 24 hodinách po konzumácií a zároveň sú už ťažko zasiahnuté dôležité orgány (najmä pečeň). Muchotrávka zelená obsahuje niekoľko toxínov, z ktorých najjedovatejší je amanitín, ktorý poškodzuje bunky pečene. Zvlášť citliví na amanitín sú starí ľudia a deti. Aj sušená muchotrávka zelená je jedovatá. Sušením, varením ani zmrazením sa amanitín neodstraňuje. Hlavný jed amanitín prechádza aj do materského mlieka.

Čo sa to deje?

Vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej odhaľuje ďalšie závažné veci. Jednou z nich je aj smrť Leony Kočkovičovej-Fučíkovej, ktorú vo svojej výpovedi spomenul jeden z obvinených v prípade spomínanej dvojnásobnej vraždy.

Toto meno vyslovil Zoltán Andruskó s tým, že  práve ona  mala byť v roku 2016 otrávená. Ako sme už spomenuli, Leona Kočkovičová-Fučíková zomrela na silvestrovskej lyžovačke na konci roka 2016.

„V lete 2016 ho (Andruskóa) poprosila Alena, aby ju zobral do lesa, kde zbierali muchotrávky zelené. Následne na konci r. 2016 bola podľa jeho vedomostí otrávená jedna novinárka, p. Kočkovičová,"píše sa v uznesení o vznesení obvinenia Kočnerovi. Čo by malo byť motívom tejto vraždy, ak budeme predpokladať, že je toto tvrdenie pravdivé, zatiaľ nie je jasné. Rovnako ako to, koho má prípadne ešte vraždiace komando na svedomí.

Jedno je však isté, buď sa Andruškó, možno aj zámerne, pohráva so svojou mentálnou výbavou a stáva sa z neho tárajúci blázon, alebo hovorí pravdu a začína rozpletať doteraz utajené skutočnosti týkajúce sa ozajstných aktivít partie okolo Aleny Zsuzsovej. A tie môžu byť hrozivejšie ako hrozivé.