Tip na článok

Vulgárna Mária, kajúcny Laco a jedovaté vajcia pre nóbl hostí. Čo hýbalo Slovenskom minulý týždeň?

Na vajciach, ktoré obsahujú vysoké množstvá látky používanej na vši, si veselo pochutnávali hostia štyroch luxusných hotelov na Slovensku. Ktorých?

Galéria k článku (3 fotografie )

Vajíčka proti všiam

Kompetentní taja, ktoré hotely ponúkali skazené vajcia. Ľuďom servírovali praženicu európskych rozmerov - vajcia doviezla rakúska firma, ktorá pochádzala z Nemecka, a vajcia boli holandské. Na slovenský trh prišlo celkovo 675 balení pasterizovanej vaječnej zmesi so zvýšeným obsahom nebezpečného fipronilu. Mňam.

Slovenka cez La Manche

Vytrvalostná plavkyňa z Košíc Zuzana Jusková (43) ako prvá Slovenka preplávala Lamanšský prieliv. Trvalo jej to 11 hodín a 16 minút. Na svoj výkon sa pripravovala dva a pol roka. Trénovala tvrdo, mesačne odplávala približne 190 kilometrov. Prieliv medzi Francúzskom a Anglickom je dlhý 36 kilometrov.

Od Danka do nemocnice

Na prelome júla a augusta skončila v parlamente hovorkyňa Andreja Danka Eva Kliská. Podľa kuloárnych informácií ju flek stál jeden cudzí výraz. Vraj to bola ona, kto vyprodukoval kuriózne vyjadrenie predsedu parlamentu počas Dankovej návštevy v zóne medzi Južnou a Severnou Kóreou. Išlo o pohľad na ostnaté drôty, ktorý vyvolal u Danka „nostalgiu“ za minulým režimom. Kliská dlho bez práce nezostala, od 15. augusta hovorí za Univerzitnú nemocnicu v Bratislave.

Bašternákovi prišlo ľúto

Zbavia podnikateľa a premiérovho pána domáceho Ladislava Bašternáka obvinenia? Kauza naberá nový smer. Podnikateľ vypovedal v Národnej kriminálnej agentúre. Bašternák si pri výsluchu uplatnil účinnú ľútosť. Vlani ho polícia obvinila z neodvedenia daní a poistného. Teraz to vyzerá tak, že developér vytiahne dva milióny a problém so zákonom vyfučí, akoby sa nič nestalo.

Vulgárna ombudsmanka?

Napätie medzi koaličnými partnermi pokračuje. Tentoraz si to odniesla ombudsmanka Mária Patakyová. Podpredseda SNS Jaroslav Paška ju obvinil z vulgárneho gesta. Na mysli mal jej účasť na Dúhovom pochode vo forme vyvesenej vlajky na úrade. Svojej nominantky sa zastal Béla Bugár (Most-Híd) a Paškovi odkázal, že kritika svedčí o jeho mentálnej vyspelosti.

VIDEO Plus 7 Dní