Vajíčka proti všiam

Kompetentní taja, ktoré hotely ponúkali skazené vajcia. Ľuďom servírovali praženicu európskych rozmerov - vajcia doviezla rakúska firma, ktorá pochádzala z Nemecka, a vajcia boli holandské. Na slovenský trh prišlo celkovo 675 balení pasterizovanej vaječnej zmesi so zvýšeným obsahom nebezpečného fipronilu. Mňam.

Slovenka cez La Manche

Vytrvalostná plavkyňa z Košíc Zuzana Jusková (43) ako prvá Slovenka preplávala Lamanšský prieliv. Trvalo jej to 11 hodín a 16 minút. Na svoj výkon sa pripravovala dva a pol roka. Trénovala tvrdo, mesačne odplávala približne 190 kilometrov. Prieliv medzi Francúzskom a Anglickom je dlhý 36 kilometrov.

Od Danka do nemocnice

Na prelome júla a augusta skončila v parlamente hovorkyňa Andreja Danka Eva Kliská. Podľa kuloárnych informácií ju flek stál jeden cudzí výraz. Vraj to bola ona, kto vyprodukoval kuriózne vyjadrenie predsedu parlamentu počas Dankovej návštevy v zóne medzi Južnou a Severnou Kóreou. Išlo o pohľad na ostnaté drôty, ktorý vyvolal u Danka „nostalgiu“ za minulým režimom. Kliská dlho bez práce nezostala, od 15. augusta hovorí za Univerzitnú nemocnicu v Bratislave.

Bašternákovi prišlo ľúto

Zbavia podnikateľa a premiérovho pána domáceho Ladislava Bašternáka obvinenia? Kauza naberá nový smer. Podnikateľ vypovedal v Národnej kriminálnej agentúre. Bašternák si pri výsluchu uplatnil účinnú ľútosť. Vlani ho polícia obvinila z neodvedenia daní a poistného. Teraz to vyzerá tak, že developér vytiahne dva milióny a problém so zákonom vyfučí, akoby sa nič nestalo.

Vulgárna ombudsmanka?

Napätie medzi koaličnými partnermi pokračuje. Tentoraz si to odniesla ombudsmanka Mária Patakyová. Podpredseda SNS Jaroslav Paška ju obvinil z vulgárneho gesta. Na mysli mal jej účasť na Dúhovom pochode vo forme vyvesenej vlajky na úrade. Svojej nominantky sa zastal Béla Bugár (Most-Híd) a Paškovi odkázal, že kritika svedčí o jeho mentálnej vyspelosti.