Preberajú si medzi nimi ako Popoluška, keď jej macocha dala triediť strukoviny. Títo sú "dobrí", títo "Kaliňákovi ľudia," a týchto chceme, aby boli "naši ľudia". Takto mohlo vyzerať vyjednávanie o tom, kto bude ochraňovať novozvolenú prezidentku Zuzanu Čaputovú.  Kto bude môcť byť v jej blízkosti a kto nie, prišiel na Úrad pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií vyberať osobne Daniel Strapák, brat Zuzany Čaputovej. 

Podnikateľ a politik

Skutočnosť, že brat nastávajúcej prezidentky mal hlavné slovo pri výbere ochrankárov, potvrdil hovorca Zuzany Čaputovej Martin Burgr. Dôvod, prečo to tak bolo, však zarazí, keďže Daniel Strapák nie je žiadny odborník na bezpečnosť. Je to podnikateľ, neúspešný kandidát na miestneho poslanca a šéf pezinskej bunky strany Progresívne Slovensko.

„Pán Strapák býva na ulici v dome oproti pani Čaputovej, čiže bezpečnostné opatrenia, ktoré na tejto ulici pripravuje Úrad pre ochranu ústavných činiteľov, sa dotýkajú aj jeho. Zároveň pri príprave týchto opatrení je pán Strapák kontaktná osoba pre komunikáciu s Úradom pre ochranu ústavných činiteľov. Bol aj súčasťou komunikácie o výmene zboru ochrancov. Poprosila ho o to pani Čaputová. Pán Strapák však nebude súčasťou budúceho tímu pani Čaputovej,“ vysvetľuje situáciu ohľadom ochranky Martin Burgr.

Do pozoru!

Čiže, aby bolo jasné, nejaký podnikateľ a regionálny politik, ktorý je zhodou okolností bratom budúcej prezidentky, jednoducho príde na elitný útvar a určuje, kto je správny človek na pozícii osobného strážcu hlavy štátu. Nuž a oprávňuje ho na to skutočnosť, že býva na rovnakej ulici ako Zuzana Čaputová. Tento postup veru neveští nič dobré. Koho bude pán Strapák vyberať nabudúce? Ak mu nevyhovejú, vznikne ďalšia kauza?

Viac o problémoch medzi ochrankármi našich politikov sa dočítate v najnovšom čísle týždenníka Plus 7 dní, ktorý je v stánkoch od štvrtka 16. mája >>