Tip na článok
Nespokojný bývalý novinár Erik Tomáš v parlamente.

Vyberá si! Erik Tomáš sa vrátil do parlamentu aj s manierami

Poradca premiéra Roberta Fica pre mediálnu komunikáciu Erik Tomáš už zarezáva v parlamente. A podľa informácií PLUS 7 DNÍ nastúpil do funkcie poslanca vo veľkom štýle.

Z jeho návratu do Národnej rady a k predsedovi vlády mnohí v Smere nie sú nadšení. Tomáš sa vrátil do poslaneckých lavíc po tom, ako sa vzdal funkcie štátneho tajomníka na ministerstve školstva patriace SNS. Smeru svojim návratom do parlamentu spôsobil komplikácie.

Okrem toho, že na rezort školstva nemá vládna strana zatiaľ žiadneho náhradníka, poslanecký klub Smeru musí riešiť Tomášove nároky. Podľa informácii PLUS 7 DNÍ sa poradca premiéra vrátil medzi poslancov a to hneď aj s požiadavkou obsadiť parlamentné výbory a to buď výbor pre obranu a bezpečnosť, alebo výbor pre kultúru a média.

Erik Tomáš stojí už roky po boku smeráckych špičiek. Foto: Vlado Benko Jr.

Tiež však už naplno pracujú a každý poslanec má vo výboroch svoje miesto od marca. Smer-SD v nich má po troch poslancoch.

Nespokojný bývalý novinár

Bývalému štátnemu tajomníkovi pripadlo miesto v sociálnom výbore po svojom predchodcovi Vladimírovi Balážovi, ktorý bol náhradníkom. Pracovať v tomto výbore sa však bývalému novinárovi údajne nepozdáva a žiada to zmeniť.

Zrejme očakáva, že jemu ako poradcovi premiéra budú musieť všetci ustúpiť. "Do sociálneho výboru som bol zvolený automaticky, keďže som striedal náhradníka Baláža, ktorý v tomto výbore pôsobil. Môžem potvrdiť, že som vzhľadom na svoju predchádzajúcu kariéru prejavil záujem o výbor pre kultúru a média, ale všetko bude závisieť od dohody v rámci poslaneckého klubu strany Smer -SD," prezradil pre PLUS 7 dní Erik Tomáš.

VIDEO Plus 7 Dní