Tip na článok
Béla Bugár, Brigita Schmögnerová a Pavol Hrušovský: K najsympatickejším politikom ste zaradili dve politické stálice a bývalú nekompromisnú ministerku financií.

Vybrali ste najsympatickejšieho politika: Kto to je?

Minulý týždeň vám PLUS 7 DNÍ pripomenul mená, ktoré počas 25 rokov mútili vody slovenskej politiky. V ankete ste mali hlasovať za najsympatickejšiu z týchto viac či menej zabudnutých postáv. A takto ste rozhodli.

Galéria k článku (26 fotografií )
Gabriel Palacka
Miroslav Jureňa
Pavol Rusko

Týždenník PLUS 7 DNÍ je s vami už 25 rokov a pripravil pre vás prehľad toho najdôležitejšieho, čím sa vo svojej histórii zaoberal. Vynechať nemohol ani politikov, ktorí vzbudili pozornosť, či už sa na nich človek díval s rešpektom, alebo so smiechom cez slzy. Vy ste mali v ankete vybrať toho, ktorý si získal najviac vašich sympatií.

Čítajte viac:

PLUS 7 DNÍ je s vami 25 rokov: Vyberte najsympatickejšieho politika!

Slovenská železná lady či Brutálna Brigita. Aj takú prezývku si vyslúžila nekompromisná ministerka financií vlády Mikuláša Dzurindu v rokoch 1998 až 2002 Brigita Schmögnerová. Šesťdesiatsedemročná bývalá vrcholová politička je stále aktívna. Učí na vysokej škole a píše knihu. Schmögnerová si získala v ankete o najsympatickejšieho politika najviac priaznivcov. Hlasovalo za ňu 36 percent z vás.

O druhé miesto sa podelili dve politické stálice. Už 25 rokov bez prestávky derú parlamentné lavice Béla Bugár a Pavol Hrušovský. Dali ste im 19 percent hlasov.

Ani milovníci recesie sa nenechali zahanbiť a bronzovú medailu symbolicky poslali svojráznej a nezabudnuteľnej postavičke slovenskej politickej scény, ktorá sa preslávila okrem iných výrokov aj tým, že ho „veľmo srdco boli...“ Ján Ľupták získal 12 percent vašich hlasov.

Čítajte viac:

25 rokov PLUS 7 DNÍ: TOP vily prominentov. Vyberte tú najluxusnejšiu!

So značným odstupom sa na štvrté miesto so štyrmi percentami dostal Peter Weiss, výrazný predstaviteľ slovenskej ľavice 90-tych rokov.

Rebríček uzatvárajú zhodne s troma percentami "voličských hlasov“ Anna Belousovová a Sergej Kozlík, ktorí sa podelili o piatu priečku.

Čo na to redakcia?

„Ako ženu ma potešilo, že anketu o najsympatickejšieho politika vyhrala žena. Aj si keď Brigita Schmögnerová vyslúžila prezývky slovenská železná lady či Brutálna Brigita, všeobecne vzbudzovala veľký rešpekt ako fundovaná ekonómka. Presvedčila svojimi odbornými kvalitami, na rozdiel od Jána Ľuptáka, ktorému čitatelia dali svoj hlas zrejme skôr z recesie," myslí si redaktorka PLUS 7 DNÍ Monika Mikulcová.

„Pre mnohých bol skôr príjemným osviežením politickej scény, ale možno niekomu imponovala aj jeho prostorekosť. Strieborný Béla Bugár sa dlhé roky držal na popredných miestach rôznych ankiet obľúbenosti. Sympatický Maďar si vedel svojim príjemným vystupovaním nakloniť aj Slovákov, čo sa máloktorému politikovi, ktorý zastupoval menšiny, podarilo. Pavol Hrušovský podľa mňa bodoval skôr u konzervatívnejších čitateľov," dodáva Mikulcová.

Ak ste sa zapojili do súťaže a vyplnili formulár, môžete sa stať majiteľom originálneho trička s motívom PLUS 7 DNÍ.

Odmenou za hlasovanie je aj takáto výhra. Foto: ilustračné, Pluska.sk

Už v stredu vám prinesieme nové zaujímavé informácie spolu s ďalšou anketou!

VIDEO Plus 7 Dní