"Nemám silu sa vyjadrovať k momentálnej situácii o smrti môjho manžela, bez ktorého môj život stratil zmysel. Bolesť, ktorú držím v sebe, je natoľko ťažká, že len vďaka svojim deťom, ktoré sú mi v tejto chvíli najväčšou oporou, dokážem ustáť toto najťažšie obdobie môjho života, " píše Martina Lučanská, vdova po bývalom policajnom prezidentovi.

Vdova po bývalom policajnom prezidentovi Martina Lučanská
Zdroj: FB

 

Päždesiatjedenročný Milan Lučanský, otec troch detí, z ktorých najmladšie má len dvanásť rokov, podľa oficiálnej verzie spáchal samovraždu vo väzobnej cele. Obvinený bol z korupcie krátko po tom, čo na vlastnú žiadosť rady policajtov opustil.  Už na tretí deň po vzatí do väzby ho museli operovať kvôli vážnemu zraneniu oka. Úraz sa mal stať náhodou. Lučanský vraj nešikovne spadol na postel.  Lučanského rodina sa domáhala zdravotnej dokumentácie z tejto udalosti, no odmietli im ju vydať.

Strážený so samopalmi

Martinu Lučanskú k manželovi pustili až po tom, čo ho väzenská stráž našla bez známok života a rýchlej zdravotnej službe sa podarilo ešte načas reštartovať jeho srdce. Z bezvedomia sa však už neprebral.

"Ale môj posledný deň s manželom 29.12. 2020, deň pred jeho smrťou, kedy mi dovolili byť pri jeho lôžku, som ešte netušila, že to bude ten najhorší a zároveň posledný deń s ním... Kým ja som mala za chrbtom Mikulcove komando pri posteli môjho muža, v nepriestrelných vestách a so samopalmi v ruke , pán mimister vnútra R. Mikulec sa zabával na chate na Martinských holiach..."

Lučanská sa pozastavila nad tým, že ministrovi bolo zaťažko vyvesiť čiernu vlajku na ministertve vnútra a vzdať mu tak úctu. 

Milan Lučanský odpracoval v policajnom zbore tridsať rokov.  Vypracoval sa z operatívca cez riaditeľa Úradu boja proti organizovanej  kriminalite Stred až po najvyššie postaveného muža polície.