Ľudmila Lacková nám potvrdila, že v tejto súvislosti bola dnes vypovedať na polícii. Nevylúčila, že odkaz môže súvisieť s jej aktuálnou prácou. Píše totiž knihu o prípadoch bývalej prokurátorky Evy Mišíkovej. „Mnohé z nich sú veľmi chúlostivé. Keďže udalosť je čerstvá, tak sa k tomu aj vzhľadom na vyšetrovanie nechcem viac vyjadrovať,“ hovorí Lacková.

Orgány činné v trestnom konaní sa veci intenzívne venujú, zrejme aj vzhľadom na aktuálnu situáciu okolo vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

Odkaz, ktorý našla Ľudmila Lacková je podozrivý aj preto, lebo vchodové dvere jej domu sú od zamknutej brány značne vzdialené. Znamená to, že možný páchateľ musel na jej pozemok vniknúť a odkaz položiť.

Aj v minulosti

Vyhrážky novinárom nie sú na Slovensku nejakou výnimočnosťou. Našej ďalšej bývalej kolegyni Nadi Šindlerovej podpálili v roku 2007 fasádu jej domu. Venovala sa kauzám BMG Invest, Horizont Slovakia, ale aj košickému podsvetiu.

Prístup polície bol zo začiatku veľmi laxný. „Až po urgencii známych na generálnej prokuratúre a vysokopostavených policajtov, ktorých osobne poznám a v súvislosti s mojou profesiou s nimi roky komunikujem, sa veci dali do pohybu. Polícia začala konať. Keď som krátko po požiari, telefonovala na 158, bolo mi povedané, že vyšetrovateľ za mnou príde až ráno. Dokonca, keď som upozorňovala, že som novinárka, a že je to v súvislosti s mojou profesiou, operačný dôstojník mi povedal, že som sa zbytočne vyhrážala tým, že som novinárka Plus 7 dní, že sa už nejaké kroky podnikajú,“ povedala vtedy Šindlerová.

Páchateľ sa však nikdy nenašiel.