Prenechané miesta

Volebná matematika nepustí – Smeru- SD dopriali voliči v parlamentných voľbách 49 poslaneckých kresiel. A presne do nich sa Fico s Kaliňákom vrátili a dvaja kolegovia- poslanci, museli chtiac – nechtiac svoje stoličky uvoľniť. Čierny Peter ostal v rukách Dariny Gabániovej a Milana Mojša.

Darina Gabániová, vpravo, má na konte viac zahraničných ciest ako predložených zákonov.
Darina Gabániová, vpravo, má na konte viac zahraničných ciest ako predložených zákonov.
Zdroj: Tony Štefunko

Večná náhradníčka

Mená, ktoré bežnému pozorovateľovi slovenskej politickej scény veľa nepovedia. Gabániová, ktorá sa viac ako poslankyňa za Smer osvedčila ako zubárka, je už v dôchodkovom veku. Do parlamentu sa po dvojročnej pauze vrátila ako náhradníčka za Ľubomíra Jahnátka. Teraz musela svoje miesto uvoľniť opäť, tento krát bývalému ministrovi vnútra, Robertovi Kaliňákovi. „To je politika, nevnímam to vôbec negatívne a či mám ešte vrátiť sa do politiky? Človek nikdy nevie, toto odvetvie je ako Fortuna, nikdy neviete, kedy motyka vystrelí. Teraz však vyučujem budúcich zubárov, a to mi stačí,“ zafilozofovala si pre Plus 7 dní. Gabániová viac ako navrhovateľka zmien v zákonoch vstúpila do povedomia svojim dobrým priateľským vzťahom s manželkou Juraja Širokého – otca zakladateľa Smeru a dobrého kamaráta Roberta Fica. Manželka jeho syna, Jana Široká, pôsobila ako asistentka poslankyne Gabániovej. Prirodzene sa teda natískala otázka, či si príbuzná slovenského oligarchu vyskytujúca sa blízko smerákov udržala svoju funkciu.

Jana Široká musela odísť z postu asistentky
Jana Široká musela odísť z postu asistentky
Zdroj: Archív

„Janka odišla so mnou, páni Kaliňák a Fico si do parlamentu určite vezmú svojich asistentov,“ prezradila Gabániová. Široká však, podľa jej slov, nezostala bez práce. „Pôsobí v mimovládnej organizácii, starajú sa o ľudí v rozvojových krajinách,“ dodala.