Veľkolepé oslavy 75. výročia SNP, na ktoré vláda vyčlenila takmer tri a pol milióna eur, začnú vo štvrtok  29. augusta o desiatej hodine preletom leteckej techniky Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Organizátori odporúčajú využiť v tento deň na cestovanie do Banskej Bystrice železničnú dopravu, cestujúci vlakom budú zvýhodnení. Stačí si nechať označiť cestovný lístok  pečiatkou organizátora osláv, čo bude možné buď v pokladni Múzea SNP alebo na železničnej stanici Banská Bystrica  - Mesto a spiatočnú cestu máte zadarmo.

Priamo na železničnej  stanici bude už od 27. až do 31. augusta odstavený unikátny Legiovlak s výstavou o Slovenskom národnom povstaní, vstup je voľný.

Za výlet vlakom ušetríte: Z Banskej Bystrice počas osláv SNP domov zadarmo.
Za výlet vlakom ušetríte: Z Banskej Bystrice počas osláv SNP domov zadarmo.
Zdroj: Ján Krošlák

Tí, ktorí sa predsa len rozhodnú prísť na oslavy autom, budú musieť nechať svoj autotomobil zaparkovaný na  jednom zo záchytných parkovísk a do centra sa presunú kyvadlovou dopravou.

Vojenská prehliadka na banskobystrickom nábreží začne od pätnástej hodiny, trvať by mala hodinu a pol. Práve kvôli nej už mnoho domácich obyvateľov avizuje na sociálnych sieťach, že si pamiatku partizánov radšej uctia inokedy a na protest proti takémuto rozhadzovaniu miliónov a “potemkinovským praktikám” práve počas osláv radšej z  Banskej Bystrice odídu.