FOTO Gáboríkovcov a ich ratolestí nájdete v GALÉRII

Spolu sú dvanásť rokov, no v televíznej šou sa ocitli prvýkrát. Profesionálna tanečnica Ivana Gáborík (36) a bývalý hokejista Ma­rián Gáborík (41) sa na niekoľko týždňov stali súčasťou Let’s D­a­nc­e, no kývnuť na ponuku pre nich nebolo vôbec jednoduché. Museli si dokonale naplánovať, kto ich bude suplovať pri starostlivosti o ich dcéry - desaťmesačnú Leu a dvojročnú Bellu. „Bolo to náročné rozhodovanie, pretože sú fakt maličké, a Ivanka mi dopredu vysvetlila, že tréningy budu hlavne časovo nabité. Napokon sme spojili hlavy, prebrali to zo všetkých strán a našli sme riešenie,“ povedal nám Marián Gáborík. S kým teda ich dievčatá trávili čas, keď sa rodičia zvŕ­tali na parkete?

Samý babinec

Gáboríkovci siahli po skúsených ženách z rodiny aj po profesionálke. „Pomáhajú nám babky, teda moja aj Ivankina mama. Zabili sme dve muchy jednou ranou. Ony sa tešia z toho, že môžu tráviť viac času s vnučkami, a my si odbiehame do tanečnej sály,“ tvrdil Marián pred jedným z tanečných tréningov. S manželkou nemali v pláne zamestnať babky na plný úväzok, a preto zaúkolovali ešte tretiu osobu. „Niekto to kritizuje, no pre mňa je normálne, že máme aj opatrovateľku. Je to veľmi milá pani, ktorá sadla nielen nám, ale čo je najpodstatnejšie, vidím, že sa pri nej dcéry cítia dobre.“

Na sociálnych sieťach sa Marián aj Ivana chvália, ako sa deťom venujú počas každej voľnej chvíľky. Podľa toho, čo zverejňujú, si medzi sebou nedelia rodičovské povinnosti - teda podľa úzu, že o isté veci sa stará výhradne žena a o iné muž. Marián neraz uspával Leu v náručí, kým Ivana pobehovala okolo staršej Belly. No napriek výpomoci babiek a pestúnky to občas vyzerá, akoby u nich doma v Trenčíne spadla bomba, zem je plná hračiek a kde-tu zostane položená nádobka s jedlom. Marián chodí po izbách ako vysávač a zbiera neporiadok.

„Aj v čase, keď mám záväzok voči televízii, snažím sa venovať deťom čo najviac. Každým dňom si viac a viac uvedomujem, že som otcom. Tie dve baby sú moje zlatíčka,“ rozpráva bývalý športovec. Zároveň nevyvracia, že by si s Ivanou trúfli na tretieho potomka. „Momentálne sa o tom nebavíme, keďže Bella a Lea sú ešte maličké. Dieťa je veľký zázrak a uvidíme, čo prinesie budúcnosť.“

Kráľ barového parketu

Gáboríkovci boli spolu celé týždne od rána do večera. Nedýchala im na krk ponorka? „Za seba poviem, že ju necítim. Doobeda sme vždy trénovali, ale ozaj trénovali, takže veľa priestoru na naťahovanie nebolo. Potom sme odišli za dcérami a keď zaspali, v pokoji sme pozreli nejaké tanečné videá,“ dodal hokejista pred nedeľným prenosom.

Mariánovi počas tréningov nevadilo, ak ho Ivana poriadne cepovala. Ako manželia majú s tancom bohaté skúsenosti, keďže na akejkoľvek spoločenskej akcii sú na tanečnom parkete medzi prvými. To nám potvrdil aj Marián. „Za sebou mám asi najviac klasických barových tancov. Keď niekde začne hrať hudba, nepatrím k tým, čo ostanú sedieť na stoličke. Začne ma mykať a už tancujem. V každom prípade, so štýlom a s úrovňou tancov v Let’s Dance to nemá nič spoločné, to je iná liga,“ zasmial sa na záver.

FOTO ich tanečných outfitov nájdete v GALÉRII

Prečítajte si tiež: