Tip na článok

Vysekajú ho z toho? Svedectvá v prípade Vladimíra Weissa mladšieho sa líšia. Čo dokazuje videozáznam z miesta činu?

Debaty okolo prešľapov rozmaznaného synáčika bývalého reprezentačného trénera Vladimíra Weissa sú stále na dennom poriadku - nielen v rámci futbalovej brandže, ale aj medzi ľuďmi.

Galéria k článku (4 fotografie )

Po tom, čo polícia pred dvoma týždňami chytila mladého Vladimíra Weissa s desaťčlennou posádkou v jeho superluxusnom Mercedese, začalo sa predstavenie, aké nevidieť ani v Národnom divadle.

Od šoféra nikto nevystúpil: Ako je známe, reprezentačný futbalista išiel s partiou z poriadne bujarého žúru v centre mesta, kde dali do pozoru biletárov z niekoľkých podnikov. Čo sa dialo ďalej, bolo doteraz zahalené rúškom tajomstva. Pri vychádzaní od Hviezdoslavovho námestia smerom na Rázusovo nábrežie si policajná hliadka všimla, že vodič Weissovho teraniaka nedal smerovku. Následne muži zákona vozidlo zastavili a nemali pochýb o tom, kto sedí za volantom.

Nacimládež?: V partii so zdvihnutými pravicami je aj Weissov „svedok“ David Bielčik (bez trička) a Peter Pätoprstý, vľavo hore. Foto: Internet

Mladého Weissa vyzvali, aby sa podrobil dychovej skúške. Odmietol, rovnako odmietol odber krvi. Je zaujímavé, že údajný šofér David Bielčik, ktorý s Weissom sedel v aute, sa utekal „nabonzovať“ polícii až na druhý deň. Okrem očitých svedectiev policajtov mohol do prípadu vniesť dodatočné svetlo kamerový záznam. Ten je obzvlášť zaujímavý. Údajne zachytáva rafinovanosť posádky géčkového Mercedesu: Všetci vrátane Weissa z neho vystúpili z pravej strany, teda nie z vodičovej!

Peter Pätoprstý: Ďalší hajlujúci kamoš. Na snímke vyššie, vľavo hore. Foto: Instagram

V každom prípade muži zákona boli zatiaľ vo svojom pohľade na prípad rezolútni a po krátkom čase športovca obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu hrozí rok za mrežami. Spolujazdcom z vozidla, ak nebudú vypovedať pravdivo, zase päť rokov. „Vami uvedeným prípadom sa v súčasnej veci naďalej zaoberá útvar v pôsobnosti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I. Vo veci sa vykonávajú všetky potrebné úkony s cieľom jej náležitého objasnenia,“ povedal nám krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Čudná spoločnosť: Weiss začal svoj sebavedomý večer na husacine v Slovenskom Grobe a k rannej koncovke flámu sa prepracovával so skupinou kamarátov. Boli medzi nimi aj obaja synovia jeho obhajcu Juraja Kuráňa. Martin Kuráň pôsobí ako bezpečnostný manažér v Slovane. Ďalším „účastníkom zájazdu“ bol všadeprítomný spoločník generálneho riaditeľa Slovana Ivana Kmotríka mladšieho, Jozef Kurta.

Géčkové mercedesy: Mladý Weiss má pre ne slabosť. Foto: Michal Smrčok

Celkovo sa Vladko Weiss rád obklopuje ľuďmi z kruhov bojových umení a futbalu. Podaktorí z nich majú evidentne blízko aj ku krajnej pravici. Ako napríklad David Bielčik, ktorý sa ho snaží svojím svedectvom zachrániť. Na verejne dostupnej fotografii sa Bielčik zabáva s tlupou hajlujúcich chlapíkov. So zdvihnutou pravicou je na nej aj kondičný tréner Peter Pätoprstý, frajer exfarmárky Lucie Mokráňovej. S Weissom majú tiež spoločnú fotografiu.

Domček: Futbalista si ho kúpil v najluxusnejšej bratislavskej štvrti. Foto: Emil Vaško

Žiadna pokora: Ako Weissov prípad nakoniec dopadne, dnes ťažko odhadnúť. Dvadsaťšesťročný futbalista sa príliš skormútene netvári. Rovnako ako nočný život je Weissovi blízky luxus. Oblečenie tých najdrahších značiek nie je u neho ničím výnimočným. To sú však len drobné v porovnaní s Mercedesom triedy G, ktorý vlastní. Podľa očitých svedkov ho má v exkluzívnej výbave Brabus. Cena takéhoto kúska sa môže vyšplhať až k sume štyristotisíc eur. Rovnako ako jeho rodinný dom v prémiovej štvrti na bratislavskej Kolibe.

VIDEO Plus 7 Dní