V začiatkoch jeho televízia stála v opozícii proti vtedajšiemu premiérovi Vladimírovi Mečiarovi. Keď sa dostal prvýkrát do problémov s Marianom Kočnerom a hrozilo, že ten televíziu ovládne, postavila sa za Markízu azda polovica krajiny.

Z vtedajšej popularity Rusko ťažil. Založil stranu ANO - Aliancia nového občana, ktorá sa pomocou niekoľkých známych tvárí z televízie dostala do parlamentu a vládnej koalície. Rusko sa stal ministrom hospodárstva. V politike sa však neohrial dlho. Po kauze so zmenkami, ktoré mu vraj vystavil podnikateľ z jeho rezortu, musel rezignovať.

A potom to už išlo dole kopcom. O veľkú časť majetku prišiel, keď 3,5 milióna dolárov požičal českému finančníkovi Davidovi Dočekalovi. Jeho honosná vila v Záhorskej Bystrici aj ďalšie nehnuteľnosti išli do dražby.

Viac FOTO Pavla Ruska v GALÉRII>>

Postupne sa dal dokopy s kedysi úhlavným nepriateľom Kočnerom. Podľa rozsudku Špecializovaného trestného súdu, ktorý v utorok potvrdil aj Najvyšší súd, spolu vyrobili falošné zmenky, ktorými chceli televíziu Markíza pripraviť o desiatky miliónov eur. Obaja poputujú na 19 rokov do väzenia. Ruska však dobieha temná minulosť aj v iných kauzách. Bývalý mafiánsky bos Mikuláš Černák tvrdí, že v roku 1997 si Rusko objednal u neho vraždu Sylvie Volzovej. Či už je to pravda, alebo nie, každopádne Rusko skutočne vyhľadal Černáka v čase jeho najväčšej moci.