Tip na článok
Spokojný: Štefan Harabin netají radosť z úspechov svojho syna.

Vysmiali ho: Pozrite sa, ako reagovali ministri na Harabinove prezidentské ambície

Harabin na mieste Kisku? Exminister spravodlivosti a známy sudca si vie predstaviť, že by o dva roky vymenil Andreja Kisku v prezidentskom úrade. Pýtali sme sa ministrov, čo si o jeho pláne myslia.

Galéria k článku (22 fotografií )
Štefan Harabin nevylúčil, že bude kandidovať za prezidenta.
Štefan Harabin nevylúčil, že bude kandidovať za prezidenta. Stretne sa v boji o post s Ficom?
Presunie sa Štefan Harabin v roku 2019 z budovy Najvyššieho súdu rovno do Grasalkovičovho paláca?

Kráča dopredu a nikdy nie dozadu, hovorí Štefan Harabin. Poprel preto, že by sa na jeseň vydal do boja o županské kreslo v Prešovskom kraji. Rúbe vyššie. Rovno do prezidentského paláca. Čo si o tom myslia slovenskí ministri?

Každý lepší ako Kiska

„Každý občan SR, ktorý vie povedať štyri vety naspamäť, lepšie spĺňa predpoklady na prezidenta ako pán Kiska,“ odpovedal na otázku, či sám seba hodnotí ako vhodného kandidáta na prezidenta. Nuž, aktuálneho prezidenta, ktorý rovnako ako Harabin pochádza z východu, nemá exminister v láske.

Podľa Harabina iba retard kráča dozadu a on tak nemieni robiť.
Podľa Harabina iba retard kráča dozadu a on tak nemieni robiť.
SITA

Prekvapení ministri

Čo na jeho nápad hovoria súčasní ministri? „Nič,“ reagovala šéfka rezortu spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd). Minister zdravotníctva Tomáš Drucker (Smer-SD) a minister životného prostredia László Solymos (Most-Híd) sa vyjadrili, že Harabin veľké šance nemá. „Slováci si pamätajú jeho vyjadrenia a minulosť,“ povedal Solymos.

Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (SNS) zostala zaskočená, šéf diplomacie Miroslav Lajčák (Smer-SD) sa len zasmial. Aj o ňom sa hovorí, že by mohol v roku 2019 zabojovať o úrad prezidenta ako nominant Smeru. Že bude kandidovať, Lajčák nepoprel.

VIDEO Plus 7 Dní