Cudzinci spoznávajú naše bryndzové halušky, priateľskosť a okolitú prírodu. Práve vďaka Vysokým Tatrám sme sa umiestnili na úžasnom 19. mieste v rebríčku: „Čo musíš navštíviť v roku 2019“. Ten zostavil denník The New York Times. Svojim čitateľom, nadšencom turistiky a cestovania odporučil 52 miest. Naše majestáte Vysoké Tatry a ich krásy obsadili spomínané 19. miesto, čím predbehli množstvo exotických kútov sveta. Kto povedal, že potrebujeme more? My máme Vysoké Tatry!

Posledné roky do našej malebnej krajiny prichádza množstvo turistov, ktorí však neprišli len na dovolenku. Množstvo z nich si tu hľadá svoj budúci domov, prácu. My sme zisťovali dôvod, prečo Slovensko a čo ich tu uchvátilo natoľko, že sa sem neustále vracajú, poprípade sa tu rozhodli zostať natrvalo.

Prečo práve Slovensko?

Enes študoval na Ekonomickej univerzite v Bratislave svoj posledný bakalársky ročník. Po rocnej pauze, keď odcestoval do USA sa rozhodol, že na Slovensko sa opäť vráti: „Slovensko je veľmi lacné a môžete sa z neho dostať do rôznych krajín za pár eur. To považujem za veľmi veľké plus. Čo sa však týka samotného Slovenska, uchvátili ma Vysoké Tatry, bryndzové halušky a ženy,“ zdôveril sa turecký študent Enes.

Ened Demirel - zahraničný študent
Ened Demirel - zahraničný študent
Zdroj: Instagram