"Pred šiestimi rokmi, alebo pred rokom by som si takúto výpoveď nedokázal ani len predstaviť. Ale teraz vyzývam aj teba Karol. Začni spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní a zníž si trest. Začni spolupracovať a objasni trestnú činnosť aj takú, čo som páchal ja. Pomôž si. Vyzývam k tomu aj všetkých chalanov," nechal sa pred súdom počuť mafiánsky boss Juraj Piťo Ondrejčák. Niečo také sa ešťe v histórii slovenského podsvetia a ani justície nestalo. Mafiánsky boss verejne vyzval členov svojho gangu a poslal jasný odkaz.

Boris, platil rundu aj Piťo? Kollár vraj netušil, že pije s mafiánom

Mafiánsky recidivista a Kaliňákov podriadený môže zavariť policajným funkcionárom

Mafián Piťo sedí za mrežami, jeho bývalá partnerka si užíva na jachte s druhým

Mafiánsky boss Piťo: Vraždil holými rukami, teraz prelomil mlčanie a žiada 22 rokov za mrežami

VÝZVA MAFIÁNSKEHO BOSSA: Piťo to Patasymu povedal rovno do tváre

Bezpečnostné opatrenia

Všetko sa to stalo vo štvrtok 6.7.2017. Chodbami Justičného paláca sa premávali ozbrojení kuláči, z jeho útrob vychádzalo slabé štrnganie reťazí, ktoré prehlušovali zvuky vysielačiek. Ozbrojené eskorty totiž vo štvrtok napoludnie priviezli do tejto budovy v centre Bratislavy dvoch niekdajších najsilnejších mužov obávaného mafiánskeho gangu piťovcov. Pred senát bratislavského okresného súdu sa postavil mafiánsky boss Juraj Piťo Ondrejčák a jeho pravá ruka Matej Šalaga. Bezpečnostné opatrenia dosiahli takú úroveň, že prítomným médiám sa nepodarilo urobiť ani jediný záber obávaných mafiánov.

Mafiánskeho bossa Piťa obvinili z ďalších dvoch vrážd

VIDEO NAKA zasahuje na západnom Slovensku: Ide o poriadny balík peňazí

Procházka si otvoril ústa: Bašternák je "regulárny podvodník", Kaliňák je odpísaný

Razie po celom Slovensku. Pre daňové podvody zadržali 30 ľudí

VÝZVA MAFIÁNSKEHO BOSSA: Piťo to Patasymu povedal rovno do tváre

Rozklad piťovcov v priamom prenose

Obaja obávaní muži predstúpili na verejne zasadnutie po prvýkrát od prelomenia mlčania najvyšších členov gangu piťovcov. A v tomto duchu sa nieslo aj verejne zasadnutie, na ktorom sa riešila obnova konania v prípade starej mafiánskej vraždy. Jej hlavným aktérom mal byť v minulosti spod obžaloby oslobodený Karol Patasy mladší. Vraždu Petra Klemana prezývaného Grami totiž hodili na zavraždeného Patasyho otca. To, čo odznelo pred senátom súdu vo štvrtok a akým spôsobom boss Piťo vystupoval voči niekdajšiemu členovi gangu Patasymu, bol jednoznačný dôkaz toho, že celá skupina piťovcov je v absolútnom rozklade.

Tyká si takmer s každým. No kto sú ozajstní priatelia Mariána Kočnera?

Tajná nahrávka: VYPOČUJTE SI, čo prezradil bývalý námestník SIS počas vyšetrovania únosu

VÝZVA MAFIÁNSKEHO BOSSA: Piťo to Patasymu povedal rovno do tváre

Pohľad do mafiánskych radov: Sú to aj chlapci v teplákoch jazdiaci na škodovkách

Chcel ísť do politiky, no nestihol. Prípad vraždy mafiánskeho bossa Sýkoru sa dostal na súd

Mafiáni sa priznali. Piťovci prehovorili o vražde bosa Takáča, študenta Tupého aj Ernesta Valka

Potopil vlastného

Ozbrojené komando krátko popoludní predviedlo z útrob Justičného paláca spútaného Mateja Šalagu a o hodinu neskôr aj samotného bosa Ondrejčáka. Karol Patasy mladší si z úst oboch vypočul pre neho, doslova likvidačné výpovede. "To, že Karol zavraždil Klemana mi prišiel ráno povedať jeho otec. Ja som išiel za Ďurom a potom sme išli celú vec riešiť na byt na Trenčianskej ulici, kde sa Karol schovával," povedal pred súdom Matej Šlaga. Bos Piťo bol však ešte o čosi tvrdší. "Je mi to ľúto, lebo Karola mám veľmi rád, ale začal som spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní a tak nemám inú možnosť. Karol Patasy mladší mi sám osobne povedal, že zavraždil Petra Klemana," povedal pred súdom Ondrejčák. Patasy, ktorý na súd prišiel v obleku, po celý čas nepohol ani brvou. Ondrejčák sa počas svojej výpovede na neho niekoľkokrát pozrel a s ľútosťou v hlase sa Patasymu ešte viac krát za svoje svedectvo ospravedlnil.

Vraždu hodili na mŕtveho

Šéf piťovcov pred súdom ozrejmil aj to ako vraždu Petra Klemana hodili na mŕtveho Patasyho otca. "Vymyslel som to celé ja. Bolo to staré pravidlo. Takto sa to robilo. Robili sme všetko tak, ako to potom aj dopadlo. Tak aby Karola spod obžaloby oslobodili. Jednoducho Karol zavraždil Klemana a potom sa to hodilo na jeho mŕtveho otca," uzavrel absolútnu skazu pre Patasyho mladšieho jeho niekdajší boss. Keď Ondrejčáka po skončení výsluchu opäť zväzovali do pút, rozhliadol sa po súdnej sieni, akoby niekoho hľadal. Medzi verejnosťou však nebol nikto, na koho by žmurkol alebo ho mohol aspoň pozdraviť. S jemným cinkaním reťazí na nohách aj rukách mafiánskeho bosa asi po hodine komando vyzbrojené samopalmi vyviedlo zo súdnej siene. Viacnásobné Onderjčákovo ospravedlnenie za výpoveď ani výzva na spoluprácu Patasyho neobmäkčili. "Ondrejčák klame, ja som nikoho nezavraždil," reagoval mĺkvy blonďavý mladík, ktorý ani po jednoznačných výpovediach viacerých členov gangu svoje mlčanie neprelomil. Na otázky, či sa podriadi výzve svojho bosa, Patasy nereagoval. Zo súdu odišiel bez jediného slova. Senát Okresného súdu zatiaľ o obnove konania v prípade starej mafiánskej vraždy nerozhodol. Na verdikt si nechal čas až do 30. októbra 2017.

VÝZVA MAFIÁNSKEHO BOSSA: Piťo to Patasymu povedal rovno do tváre

Boss bossov Černák prehovoril spoza mreží. Polícia našla ukrytú mŕtvolu

EXKLUZÍVNE: Kýbel a Gestapák! Kto je vlastne zadržaný mafiánsky boss Róbert Lališ?

Čo sa stalo?

21.11 2004 sa v bratislavskom bare Boston biliard pobili dvaja dlhoroční kamaráti Peter Kleman a Karol Patasy mladší. Toho v tom čase považovali za pravú ruku mafiánskeho bosa Juraja Piťa Ondrejčáka. Ako odznelo na štvrtkovom pojednávaní, Patasy mal v rámci gangu na starosti výjazd akejsi zásahovky, ktorá mala na starosti ochranu podnikov, ktoré piťovci kontrolovali. Grami, ako prezývali Petra Klemana, mal zas podľa niektorých zdrojov blízko ku gangu takáčovcov. V tento chladný deň Grami prchkého, ale o poznanie menšieho a slabšieho Patasyho v bare, ktorý vlastnil jeho otec, známa postava bratislavského podsvetia Karol Patasy starší, prefackal. Po roztržke Grami z podniku odišiel a o pár minút neskôr ho už našli dobodaného na ulici. Vrah mu do tela zasadil tri rany, ktoré nemal šancu prežiť. Všetky stopy viedli práve ku Karolovi Patasymu mladšiemu. Aj nôž, ktorý pri tejto vražde použili, bol akýmsi „podpisom“, ktorý členovia gangu piťovcov pri bitkách používali. V decembri 2004 Patasyho mladšieho policajti zadržali pre vraždu Klemana. O mesiac neskôr, v januári 2004, zastrelili v Petržalke Patasyho otca. Niektoré informácie hovoria o tom, že Patasyho staršieho zastrelili práve ako odvetu za vraždu Klemena. Vyšetrovanie neskôr došlo až tak ďaleko, že Patasyho mladšieho obžalovali a súdili. Už počas vyšetrovania a počas procesu vraždu Klemana hodil Patasy spolu s ďalšími kumpánmi zo skupiny na svojho mŕtveho otca. A práve po prelomení mlčania mužov z gangu piťovcov vyplávali na povrch informácie, ktoré znamenajú zásadný zvrat v celej kauze.