Časť veriacich žiada, aby biskupi začali disciplinárne riešiť farára, ktorý si po rozvode začal vodiť na faru milenky a jeho erotické správy a pornografické fotografie, ktoré sám zhotovil a posielal teraz kolujú medzi veriacimi. Navyše je tento služobník Boží aj hlavou synody- najvyššieho zákonodárneho a správneho orgánu ECAV.

Čítajte viac:

Farár posiela náruživé sms-ky a fotky svojho prirodzenia ženám, slovenskí biskupi mlčia

Po viac ako týždni vydalo Predsedníctvo ECAV stanovisko, podľa ktorého biskupi o týchto skutočnostiach nemajú dôkazy, na základe ktorých by mohli disciplinárne konať. Naopak, kruté disciplinárne tresty hrozia každému, kto si dovolí pomery v ECAV kritizovať.

Video: Anka Lučaiová

Pri cirkevnom súde s jedným z Muchových kritikov- bývalým dozorcom Západného dištriktu Vladimírom Danišom- uzavrela konateľka cirkevnej eseróčky Reformata Dagmar Valovičová budovu Generálneho biskupského úradu na bratislavských Palisádach a najaté gorily z bezpečnostnej služby neumožnili kritikom vstup do súdnej siene.

Čítajte viac:

Veriaci pred klinikou: Každým Zdravas zachránime jedno dieťa pred potratom

Anketa

Myslíte si, že by mal farár Mucha odstúpiť z funkcie šéfa synody?

Áno 88% Nie 12%Celkový počet hlasujúcich: 453

Časť cirkevných funkcionárov aj veriacich, ktorí zostali stáť na chodníku dlhé hodiny, označuje konanie generálneho biskupa Miloša Klátika a biskupa Západného dištriktu Milana Krivdu ako snahy o koncentráciu moci a boj o peniaze.

O čo v skutočnosti ide v kauze Mucha, hovorí vo videu odvolaný dozorca Vladimír Daniš, podľa ktorého je Ivan Mucha jedným zo silných ľudí v cirkvi, ktorý vie ovplyvňovať veci. Zrejme preto dodnes nielenže disciplinárne neriešili jeho mimomanželské škandály, ale naopak, dostal súhlas aj na ďalší sobáš.

Viac informácií vám prinesieme v najbližšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ!