Spravodajská informácia

Bývalý minister obrany a terajší nezaradený poslanec zo strany Demokrati Jaroslav Naď vyšiel so šokujúcou informáciou. Vraj najvyšší ústavní činitelia dostali zo zahraničia spravodajskú informáciu o snahe zmanipulovať voľby zo strany Ruska. Prezradil dokonca, že konkrétny občan mal dostať finančnú odmenu na miešanie kariet vo všeľudovom hlasovaní. Keby to bolo v prospech Demokratov, čert to ber, ale tento jedinec to má robiť pre Ficových smerákov! Ako to skutočne je, nechce zatiaľ nikto kompetentný prezradiť. Ani ináč informačne mimoriadne plodná polícia, ktorá prekvapujúco uviedla len toľko, že sa zaoberá prípadom. Silný odkaz poslanca Naďa však verejnosť neprijala s takým ohlasom, ako zrejme očakával. Istá komentátorka mu dokonca odkázala, že senzácia by bola, keby povedal, že Rusi do slovenských volieb zasahovať rozhodne neplánujú.

Bývalý minister obrany Jaroslav Naď vyšiel so šokujúcou informáciou: vraj najvyšší ústavní činitelia dostali zo zahraničia spravodajskú informáciu o snahe zmanipulovať voľby zo strany Ruska.
Zdroj: TASR

Zachránení macovia

Členom Zásahového tímu, ktorý funguje pri Štátnej ochrane prírody, sa v uplynulých dňoch podarilo zachrániť život dvoch medveďov. V prvom prípade išlo o mláďa uviaznuté v lesnom poraste pri obci Ľubochňa, v okrese Ružomberok. Druhého medveďa členovia tímu po vyše dvoch týždňoch pátrania zachránili vysileného a so zaseknutým kŕmnym valcom na hlave pri obci Stratená, v okrese Rožňava. Zranený maco  sa trápil sedemnásť dní a prešiel z Čierneho Váhu v Národnom parku Nízke Tatry až do Národného parku Slovenský raj. Zviera so zakliesnenou hlavou prežilo taký dlhý čas len vďaka tomu, že sa napriek prekážke naučilo piť vodu.

Zásahový tím, ktorý funguje pri Štátnej ochrane prírody, zachránil život dvoch medveďov.
Zdroj: ŠOP SR

Bašternákove problémy

Chcel vypiecť so štátom, ale asi nie celkom úspešne. Kedysi vplyvný podnikateľ Ladislav Bašternák sa rozhodol po nástupe horších časov zachraňovať svoj majetok pofidérnym spôsobom. Potom, ako bol obvinený a následne postavený pred súd v daňovej kauze, prepísal niekoľko bytov na svojich rodičov. Išlo o dve nehnuteľnosti nachádzajúce sa na bratislavskej Kolibe a jeden v komplexe Five Star Residence. Súd aktuálne neprávoplatne rozhodol, že tieto byty musia ísť do konkurzu. Dodajme, že Bašternák bol v spomínanej daňovej kauze odsúdený na päťročný nepodmienečný trest odňatia slobody a trest prepadnutia majetku. V januári 2022 bol podmienečne prepustený na slobodu.

Ladislav Bašternák potom, ako bol obvinený a následne postavený pred súd v daňovej kauze, prepísal niekoľko bytov na svojich rodičov. Išlo o dve nehnuteľnosti nachádzajúce sa na bratislavskej Kolibe a jeden v komplexe Five Star Residence na obrázku.
Zdroj: MATEJ KALINA

Návrat celebrity

Kresťanskí demokrati vytiahli pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami tromf. Chystajú sa vytrieť ním zrak všetkým neprajníkom, ktorí hnutiu už nedávali žiadnu šancu. Do boja o voliča nasadili, podľa slov svojho predsedu Milana Majerského, skutočnú celebritu. Bývalého vrcholového politika na dôchodku Františka Mikloška. Pre tento krok sa vraj KDH rozhodlo preto, lebo táto osobnosť má čo povedať aj v súčasnosti a Slováci si predsa zaslúžia, aby sa mali v krajine lepšie. A veru sa zrejme máme na čo tešiť. Mikloško je známy tým, že servítku si pred ústa nekladie. Ako jeden z mála sa napríklad v marci 2021 verejne zastal vtedy zadržaného šéfa SIS Vladimíra Pčolinského. Dokonca sfúkol políciu za zákrok proti nemu, keď mu komando ozbrojencov vtrhlo v skorých ranných hodinách do bytu. Natíska sa tu otázka, či Majerský a spol. naozaj všetko poriadne zvážili.

Kresťanskí demokrati vytiahli pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami tromf: bývalého vrcholového politika na dôchodku Františka Mikloška.
Zdroj: TASR

Vyšetrujú únik

Zdá sa, že Robert Fico, Tibor Gašpar, Robert Kaliňák a advokát Marek Para už dopúšťali nahrávky, z ktorých sa národu na celkom pravidelnej báze prihovárali hlasy niekoľkých vyšetrovateľov NAKA. Konkrétne tých, ktorí sú združení okolo aktuálne zrejme najznámejšieho slovenského policajta Jána Čurillu. Ich kancelárske debaty o všeličom, aj o podpálení auta kolegyni z inšpekčnej služby Diane Santusovej, ktorá elitu z NAKA vyšetrovala pre podozrenia, že mohla manipulovať trestné konania, zachytili legálne odposluchy. Časť z nich sa však dostala do rúk Fica a spol. a následne až do uší bežných občanov. V prípade úniku týchto nahrávok sa v marci začalo trestné stíhanie. Vec sa prešetruje pre podozrenie zo spáchania prečinu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti.

Na snímke zľava je Robert Fico, Tibor Gašpar, Marek Para a Robert Kaliňák.
Zdroj: MATEJ KALINA