Pašerákom sa v poslednom čase lepí smola na päty. Najprv im pri východnej hranici spadlo podomácky zhotovené lietadielko, ktoré vozilo cigarety z Ukrajiny na Slovensko, pred pár dňami im zase zapadlo auto nabité kontrabandom v kukuričnom poli neďaleko Kapušianskych Kľačian. 

Policajti našli tereňák Nissan Navara aj s prívesným vozíkom. Boli naložené obrovskými desiatimi balíkmi. "V balíkoch bolo spolu 1320 kartónov cigariet rôznych značiek bez kontrolných známok  balených v spotrebiteľskom balení po 20 ks," upresnila polícia. Je jasné že sú to pašované cigarety, väčšinou "slimky" v rôznych príchutiach. Finančný únik na spotrebnej dali vyčíslili na viac ako 27 000 eur. Kto cigarety pašoval, zatiaľ známe nie je.

Takisto je zatiaľ bez vinníka aj spomínané spadnuté lietadielko. To hraniční policajti objavili pri Maťovských Vojkovciach. Policajti najprv zaregistrovali toto lietadielko v vzduchu, počuli ho ako prelietava. Nakoniec ho našli spadnuté v tráve. "Išlo o bezpilotné lietadlo s rozpätím krídel cca 2,5 metra," skonštatovala Agnesa Kopernická - hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance.