Tip na článok
Hotový prales: Aby sme premiérovi zbytočne nekrivdili, všetky vinice v okolí sú rovnako zarastené.

Začne Fico stavať? Jeho vinica záhadne zmenila štatút

Načo sa stresuje hľadaním priestoru na dožitie, keď si môže stavať na vlastnom pozemku?

Galéria k článku (8 fotografií )
Premiér Robert Fico už má v Bratislave pozemok, kde môže stavať.
Premiér: Úporne rieši, kde bude bývať, keď odíde z Bonaparte.

Vraj opustí krásny takmer 400 metrový byt v dobrej štvrti, len u nevhodného majiteľa. Premiér Robert Fico býva už niekoľko rokov v Bonaparte, kde si prenajíma byt od kontroverzného podnikateľa Ladislava Bašternáka. Pred časom vyhlásil, ze z nájmu odíde, ak Bašternáka polícia obviní, čo sa aj naozaj stalo. Odvtedy si premiér hľadá nové bývanie. Na presýtenom realitnom trhu v hlavnom meste to asi ide ťažko. Predseda vládneho Smeru pritom sám vlastní pozemok, kde by mohol dožiť.

Kali pracoval ako šofér na ministerstve obrany, musel vyžiť z pár stoviek

S parádnym výhľadom

Osemstoštvorcových metrov na kopci s výhľadom na hlavné mesto. Premiér Robert Fico kúpil tento pozemok ešte v roku 2002. Dodnes však na ňom nezačal robiť to, čo plánoval. A po 15 rokoch sa zmenil aj územný plán a na kuse zeme sa dnes dá robiť to, čo sa predtým nedalo. Stavať. Reč je o vinohrade, ktorý chcel premiér obhospodarovať po skončení kariéry. Tú si síce oproti svojim vyjadreniam spred ôsmich rokov o tom, že v roku 2014 už nebude v politike natiahol, ale s políčkom to už nie je také striktné.

A čo mal robiť? Stavať ďalší mrakodrap? vraví Trumpova česká svokra, prečo sa stal prezidentom. Navštívili sme ju v Zlíne

Určený na iné

Kým ešte pred dvoma rokmi bola jeho vinica v pásme poľnohospodárskej pôdy, dnes je všetko inak. „Podľa územného plánu je plocha funkčne určená na individuálnu rekreáciu. Na pozemkoch je povolená výstavba rekreačných objektov, ktorá je regulovaná v závislosti od rozlohy pozemkov. Na pozemku s plochou cca 800 metrov štvorcových je možné povoliť objekt so zastavanou plochou 80 metrov štvorcových,“ odpovedal nám na otázky hovorca mestskej časti Nové mesto Marek Tettinger.

Ficov svet: Slovensko je skorumpované nielen v čase, ale aj v priestore, tvrdí politológ

Viac o premiérovom vinohrade sa dočítate v najnovšom vydaní PLUS 7 DNÍ.

Viac na Pluska.sk:

Prečítajte si viac o Robertovi Ficovi a iných slovenských politikoch:

VIDEO Plus 7 Dní