Vodu káže, víno pije? Neúspešný prezidentský kandidát Martin Daňo žije podľa zistení Transparency International Slovensko stále viac na úkor svojich spoluobčanov. Dlhy jeho firiem voči daniarom, sociálnej a zdravotným poisťovniam sa podľa ich výpočtov k polovici novembra vyšplhali nad 826-tisíc eur. "To je napríklad cena veľmi slušného CT-čka," píše Transparency. 

Mnohé firmy

Dlhy majú pochádzať  z podnikania trinástich firiem, ktoré Daňo vlastní či vedie. Firmy majú slovenské adresy, kde Daňo pôsobil, od Humenného po Bratislavu. "On sám dnes býva v Rakúsku. Na otázky k jeho podnikaniu Daňo odmietol Transparency odpovedať, kým sa vraj neospravedlníme za predchádzajúcu recenziu jeho práce," píše Transparency. 

Infografika: Takto vyzerajú firmy Martina Daňa.
Infografika: Takto vyzerajú firmy Martina Daňa.
Zdroj: TIS

Podľa starších vyjadrení však dlhy neuznáva. Ide vraj o šikanu zo strany úradov za to, že robil kritické videá o ich prešľapoch. V štyroch prípadoch obchodných sporov čelí podľa Transparency aj exekúciám za tisíce eur. 

Vyhýba sa zverejneniu

Napriek tomu, že Martin Daňo vystupuje ako investigatívny novinár a často bojuje za svoje právo zverejňovať napríklad štátnych úradníkov pri práci, jeho firmy  podľa Transparency skrývajú účtovné uzávierky. Tie pritom štát zverejňuje na internete.