Známy podnikateľ Pavol Miškov je okrem iného aj aktívny hráč golfu. Je spolumajiteľ klubu v Košiciach a pravidelne chodieva na turnaje po celom svete. Práve na jednom zo španielskych ostrovov, ktorý Miškov navštevuje, ho podľa informácií z viacerých zdrojov asi pred tromi týždňami zadržala miestna polícia.

Život v smotánke

Pavol Miškov patrí medzi najvplyvnejších mužov na východnom Slovensku. Jeho meno je verejnosti známe najmä z čias, keď Košiciam vládol oceliarsky magnát Júlis Rezeš. Miškov bol členom predstavenstva košických VSŽ, o ktorom sa vtedy, vzhľadom na vek jeho členov, začalo hovoriť ako o kindermanažmente.

Predsedom predstavenstva a prezidentom spoločnosti sa v apríli 1998 stal syn Alexandra Rezeša Július a podpredsedami predstavenstva práve Miškov a Jaroslav Bilík. Počas rokov, ktoré strávil po boku Júliusa Rezeša, sa Pavol Miškov stal bohatým a vplyvným mužom. Od Rezeša kupoval nehnuteľnosti a firmy. Len na predstavu, Miškovovo meno figuruje podľa Obchodného registra až v dvadsiatich siedmich firmách, či už neaktívnych, alebo aktívnych. Jeho meno v minulosti figurovalo aj vo firme, ktorá kontrolovala legendárny český futbalový klub Sparta Praha.

Miškov je tiež spolu s bývalým košickým primátorom a dnešným košickým županom Zdenkom Trebuľom spoluzakladateľom občianskeho združenia, ktoré riadi fungovanie košickej Steel Arény a je dokonca jeho prezidentom.

Viceprezidentom je súčasný primátor Košíc Richard Raši. Významný podnikateľ vlastní administratívnu budovu na Kováčskej ulici v centre Košíc aj legendárny Majster bar po Alexandrovi Rezešovi.

Tento podnik sa do povedomia ľudí dostal už v roku 2001, keď sa na jeho otvorení zišla celá smotánka z východu Slovenska. V tej sa Miškov pohybuje doteraz. Ako spolumajiteľ Golfového klubu Alpinka v Košiciach je totiž častým organizátorom golfových turnajov, na ktorých sa zúčastňujú aj osobnosti spoločenského života. Vari najznámejší je charitatívny turnaj Alpinka Charity Golf Cup.

Policajný zásah

Veľkopodnikateľ Pavol Miškov je aj majiteľ niekoľkých hotelov. Na chorvátskom ostrove Krk vlastní jeden z najluxusnejších hotelov, štvorhviezdičkovú Marinu, a v Starej Lesnej vo Vysokých Tatrách novozrekonštruovaný wellness hotel Kontakt.

Miškov sa však podľa zdrojov, ktoré si neželajú byť menované, začal vo veľkom zbavovať viacerých nehnuteľností. Na predaj je údajne administratívna budova v centre Košíc, známy Majster bar, hotel na Krku a vraj aj hotel Kontakt.

A práve ten podľa našich informácií spôsobil podnikateľovi z Košíc nemalé problémy. Pri jeho predaji talianskym podnikateľom, ktorý sa mal uskutočniť približne pred tromi týždňami na ostrove Tenerife, podľa zatiaľ oficiálne nepotvrdených informácií zasiahli policajti.

„Zadržali ho spolu s dvoma Talianmi. Policajti si počkali, kým prebehne celý obchod, podpíšu papiere a odovzdajú si peniaze. Vraj tam zaistili veľkú hotovosť. Dôvodom policajného zásahu mala byť legalizácia príjmov z trestnej činnosti,“ prezradil nám náš zdroj. Ďalší zdroj z policajného prostredia nám informáciu potvrdil.

„Nebola to naša akcia, robili to zahraničné policajné zložky. Zrejme mali rozpracovaných tých Talianov. Neviem, do akej miery v tejto veci figuruje slovenský občan. Posielalo sa tam nejaké dožiadanie.“ Podarilo sa nám telefonicky spojiť s Ľubošom Miškovom, človek s rovnakým menom figuruje s Pavlom Miškovom v jednej firme. Na našu otázku, čo sa stalo na Tenerife, odpovedal: „Ja nič neviem, je na to embargo…. Dúfam, že sa vráti čoskoro…“