Okrem sudcov skončil v rukách elitných policajtov z NAKA pri akcii Víchrica aj top úlovok v podobe Zoroslava Kollára. Pre priblíženie, ide o konkurzného právnika z tzv. mafiánskych zoznamov, podľa ktorých bol priradený k zločineckej skupine piťovcov.

Mimozemský pomstiteľ

O Zoroslavovi Kollárovi si neraz vypisoval Marian Kočner v Threeme s bývalou štátnou tajomníčkou Monikou Jankovskou či exsudcom Vladimírom Sklenkom. Témou malo byť, že Kollár mal vedieť na súdoch veru všelijaké rozsudky povybavovať. V Threeme Kollára volali Zoro, Pomstiteľ, alebo ho označovali emotikonom mimozemšťana.

 

Majetok Zoroslava Kollára týždenník TREND vlani odhadol na 143 miliónov eur. Svedčí o tom aj jeho priam kráľovský život, keď si z kaštieľa spravil rodinné sídlo a preháňal sa na luxusnom Bugatti Veyron.

Kaštieľ pre syna

Týždenník PLUS 7 DNÍ nedávno informoval, že Kollárovmu 19-ročnému synovi Martinovi sa poriadne rozšírilo realitného portfólio, keď v júli dostal do vienka rozsiahle nehnuteľnosti v celkovej hodnote niekoľko miliónov eur, a to viaceré budovy a pozemky v chotári obce Nový Život. Aby toho náhodou nebolo málo, otec Zoroslav na syna prepísal aj zrekonštruovaný pálffyovský kaštieľ s anglickým parkom s fontánou, jazierkom a so športoviskami v Tonkovciach. V priam feudálnom živote na kaštieli tak môže pokračovať Kollárov synátor.

FOTO Kollárovho kaštieľa v Tonkovciach v GALÉRII

Barokovú stavbu z 18. storočia kúpil Kollár v roku 2003. Nákladnú niekoľkoročnú rekonštrukciu kaštieľa odhadol na „bláznovstvo“ za 200 miliónov slovenských korún. A na kaštieli to je vidieť. Stal sa rodinným sídlom Kollárovcov, keď si z podkrovia spravili viac než len priestranný byt. Zo spodných podlaží vytvoril Kollár, akožto milovník histórie, hotové múzeum s antickými predmetmi zo Sumerskej ríše, zo Strednej a z Južnej Ameriky. Pridal aj miestnosť pre mince. Najvzácnejšia Kollára vyšla na 160-tisíc eur.

Kone jedine pod kapotou

Do panského luxusu v Tonkovciach, asi 30 kilometrov od Bratislavy Kollár neprichádzal na nejakom historickom koči, ale superluxusnom fáre. Išlo o Bugatti Veyron za vyše milión eur, ale ako v roku 2010 povedal Kollár pre denník Plus JEDEN DEŇ, keďže firma s dodaním auta trochu meškala, „dala mi zľavu 2 700 eur na lišty v stredovej konzole.“  No, nekúp to.

Zaujímavé je, že ak by auto tejto prestížnej značky kupoval Kollár dnes, je viac ako otázne, či by mu ho automobilka predala. Ak sú totiž klientove podnikateľské aktivity pochybné, automobilka by mu mala dať stopku.

„Objednal som si ho vo Viedni. Musel som odovzdať svoje osobné údaje a informácie o mojej podnikateľskej činnosti,“  povedal Kollár v roku 2010. Vtedy ho ako zákazníka akceptovali a on sa mohol pri maximálke 407 km/h nechať poriadne pritlačiť do sedadla vodiča. Samozrejme, nešlo o jediný Kollárov luxusný dopravný prostriedok, ktorý by doma garážoval. Inak, svoj športiak Bugatti Veyron miloval i daňový podvodník Ladislav Bašternák...

FOTO Zoroslava Kollára v Bugatti Veyron v GALÉRII