Druhý sviatok vianočný nebol pre Ukrajinca, ktorého identitu zatiaľ polícia tají, veľmi šťastný. Z kaviarne známeho bratislavského hotela Sheraton odišiel s rusky hovoriacim mužom a už ho nebolo. Podľa našich informácii ho mali naložiť do auta neznámi ľudia, ktorí mali na rukách pásky, aké nosia policajti.

Pátrajú po mužovi v šiltovke

Polícia deň na to zverejnila video z kaviarne, na ktorom boli dvaja muži. Polícia z neho dedukovala, že stratený odišiel s druhým mužom dobrovoľne a tak sa ešte nedá hovoriť o únose. „Potrebujeme viac informácií a vašu pomoc. Pátrame po identite muža, ktorý má vo videu šiltovku s nápisom FBI. Podľa našich zistení hovoril rusky, pri hoteli sa pohyboval v čase 17:55-18:35 a potom odišiel smerom na Olejkársku ulicu,“zverejnili muži zákona výzvu.

Výzva pre verejnosť: Polícia sa snaží zistiť identitu muža v šiltovke.
Výzva pre verejnosť: Polícia sa snaží zistiť identitu muža v šiltovke.
Zdroj: polícia SR

Je stále nezvestný?

Začali však trestné stíhanie vo veci zločinu pozbavenia osobnej slobody spáchaného formou spolupáchateľstva. Pozbavením osobnej slobody sa pritom v trestnom práve rozumie dlhšie trvajúce obmedzenie, také, ktoré sa blíži uväzneniu. Kto je zmiznutý muž, ani jeho národnosť polícia neuviedla. Rovnako nechce prezradiť ani to, kto ohlásil, že zmizol a či je ešte stále niekde zadržiavaný. Odpoveď sme nedostali ani na otázku, či mali páchatelia naozaj na rukách policajné pásky.

Video na policajnom facebooku

Vybavovanie si účtov?

Prípad pôsobí možno až tajuplno. Hotel spred ktorého muž zmizol patrí medzi tie najvychytenejšie. Nachádza s v populárnom nákupnom centre, ktoré bolo síce vo sviatok zavreté, ale okolo nábrežia sa často prechádzajú ľudia, aj keď nie sú obchody otvorené.

Spred hotela: Muž mal zmiznúť podvečer spred hotela v Eurovei.
Spred hotela: Muž mal zmiznúť podvečer spred hotela v Eurovei.
Zdroj: Matej Jankovič

Viac svetla do prípadu vnášajú naše zdroje. Podľa nich má byť zmiznutým mužom Ukrajinec. Rovnako ako aj údajní podozriví. Malo by ísť o dve skupiny, ktoré na seba nedávno navzájom podávali trestné oznámenia. V hre má byť údajne aj ekonomická trestná činnosť. Prípad je tak zamotanejší než by sa na prvý pohľad zdalo. Svedčí o tom aj to, že ho nevyšetruje bežné policajné oddelenie.

„Opatrením policajného prezidenta trestnú vec následne prevzala národná protizločinecká jednotka na ďalšie konanie. Tá v predmetnej veci v súčasnosti vykonáva vyšetrovacie úkony za účelom objasnenia a vyšetrenia veci, no z dôvodu aby nedošlo k zmareniu alebo sťaženiu vyšetrovania a jej objasnenia, nebudeme v tejto chvíli poskytovať žiadne bližšie informácie,“ reaguje hovorca policajného prezídia Michal Slivka. Oslovili sme aj ukrajinskú ambasádu, ktorá však informácie o unesenom občanovi Ukrajiny nemá.