Hoci bude Igor Matovič premiérom čoskoro už rok, komunikačne pôsobí stále podľa niektorých neohrabane, podľa iných autenticky. Presvedčil o tom aj svojím ďalším verejným vystúpením. V nedeľu večer sa po hlavnom spravodajstve vo vysielaní RTVS prihlásil k národu, aby mu poďakoval za účasť na testovaní, ktoré po novom nazýva skríning.

"Za tieto dni až do utorka do večera očakávame, že príde 2,7 milióna ľudí a približne 30-tisíc ľudí identifikujeme ako pozitívnych, ako ľudí s najväčšou vírusovou náložou. To znamená najviac infekčných, ktorí najviac môžu ohroziť svojich blízkych," povedal premiér hneď po vyjadrení vďaky Slovákom za to, že sa nechali dobrovoľne otestovať. 

Nielenže testovanie nebolo pod vplyvom chaoticky nastavených pravidiel úplne dobrovoľné, Matovič ešte aj prikladal do ohňa konšpirácií. Tým, že nepovedal, odkiaľ zobral predpokladaný počet pozitívnych, sa niektorí môžu falošne nazdávať, že počet chorých je už dopredu stanovený. Pravdepodobne však vychádzal z údajov odborníkov, ktorým neraz v statusoch vynadal.

Pichať pri srdci mohlo z premiérových slov aj slovenské samosprávy. Už od začiatku sa snažil prehodiť celú zodpovednosť na ne. Keďže im však poďakoval v hlavnom vysielacom čase, trpké pocity určite pominuli.

Fotografie z celoplošného skríningu nájdete v galérii

Pred niekoľkonásobným ďalším ďakovaním vyzdvihol zodpovedný prístup pozitívne testovaných, pričom zdôraznil dôležitosť karantény. "Mňa moje baby zavreli v izbe na desať dní a nemohol som odtiaľ ani vyliezť," pre národ zbytočne odbočil premiér do svojho súkromia. 

Prečítajte si tiež: