Podľa našich zistení požiadal Malatinský o ruku svoju dlhoročnú obchodnú partnerku a zároveň aj bývalú manažérku svojej jachtárskej spoločnosti Silviu Matejovú. Povedala áno!

Osudové vzdelávanie

Malatinský sa so svojou nastávajúcou polovičkou pozná dlhé roky. „Zoznámili sme sa na štúdiách vo vyššom veku, bolo to niekedy v roku 2010. Obaja sme vtedy chodili na univerzitu v Nitre, kde sme spolu robili MBA,“ prezradil nám. Niekoľko rokov boli vraj len kolegovia, Matejová manažovala napríklad jeho firmu v Chorvátsku. „Postupne prerástol kolegiálny vzťah do súkromného, ale to trvalo roky,“ vraví Malatinský.
K rozhodnutiu požiadať partnerku o ruku vraj pristúpil preto, lebo je podľa neho korektnejšie žiť vo vzťahu spečatenom manželstvom. Na tom sa s partnerkou Silviou zhodli.
„Každý to má, ako uzná za vhodné, my sme sa rozhodli takto,“ uviedol pre PLUS 7 DNÍ. Obaja sa podľa neho na tento krok odhodlali po zrelej úvahe a majú v tom jasno.

Pán dokonalý

Na margo svadby nechcel Malatinský prezradiť veľa. Nič megalomanské však vraj neplánujú. „Máme veľké rodiny, priateľov, takže blížiaca sa svadba nebude malá, ale nebude to ani megasvadba,“ vyhlásil exminister, ktorý si bude brať polovičku v kostole. Šaty nebude mať nevesta zo žiadneho obchodu, dala si ich na túto špeciálnu príležitosť ušiť. Pred svadbou však o tom pár nechce hovoriť. Isté je, že vytvoria veľkú rodinu - kým on je otcom dvoch dospelých synov, jeho nastávajúca má štyri dospelé deti, dve dcéry a dvoch synov. Zamilovanú dvojicu sme videli viackrát v dobrej nálade. „Našli sme náklonnosť, vyhovujeme si,“ opísal otvorene Malatinský vzťah k vyvolenej. A prečo si ona vybrala jeho? „Je nesmierne ľudský. A dokonalý,“ vyhlásila jednoznačne Silvia.