Nahodenú v značkovej bundičke a parádnom klobúku, ale s farebne neladiacimi putami si odviedli elitní policajti hviezdičku reality šou a najúspešnejšiu slovenskú influencerku. Zuzana „Queen“ Strausz Plačková spolu s manželom Reném Strauszom sa totiž zobudili na klopkanie baranidla z NAKA. Muži zákona ich zbalili v rámci zásahu voči skupine, ktorá bola podozrivá z obchodovania s drogami. Instagramovej líderke to však nevzalo úsmev z tváre ani followerov, práve naopak.

Fór so skrytou kamerou?

„Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zasahujú od skorých ranných hodín na viacerých miestach vo viacerých krajoch, v Bratislavskom, Trnavskom i Trenčianskom. Počas protidrogovej akcie policajti vykonali viacero domových prehliadok aj prehliadok nebytových priestorov, zadržali 15 osôb,“ znela strohá správa z policajného prezídia v ten deň. Na mieste zásahu to však bolo o niečo živšie. Pred Plačkovej rozostavaným domom v Miloslavove neďaleko Bratislavy sa to okrem policajtov hemžilo médiami. Bodaj by nie! Kontroverzná tvár známa z reality šou, zo softporna a najmä z Instagramu skončila s putami na rukách.

Polícia zadržala aj ďalšie osoby, napríklad bývalého reprezentanta v džude Tibora G. či známeho podnikateľa z Hlohovca.

Deväť kíl pervitínu

Na druhý deň už polícia potvrdila, že pri prehliadke bytov, domov a áut zadržaných objavili až deväť kíl pervitínu, z ktorého sa dalo vyrobiť 90-tisíc dávok, ale aj zbrane, náboje a 70-tisíc eur v hotovosti. „Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil 15 osôb z trestných činov založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny a nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi,“ potvrdilo neskôr policajné prezídium.

Ešte v nedeľu večer sa pritom Zuzana kochala svojím novým bazénom v Miloslavove, okolo ktorého rozostavila gigantické palmy. Na sociálnej sieti sa fanúšikom zverila, že je čas ísť na dovolenku, a s priateľmi si ešte vyšla na pizzu i do kina. V pondelok o piatej ráno ju už v ružinovskom byte, kde žije s manželom Reném, navštívili kukláči. Podľa našich informácií zostala Zuzana Strausz Plačková aj s putami na rukách vo svojej bubline, vraj si niekoľko hodín po  zatknutí myslela, že ide o skrytú kameru.

Fanúšikovia pribudli

Zuzana Strausz Plačková naozaj pôsobila aj v obkolesení policajtov sebavedomo. Keď ju súkali do auta, stihla zakričať novinárom: „Majte pekný deň, potom sa vyjadrím. Na Instagrame, mojom - Queen Plačková.“ Zvedavosť ľudí jej len počas dňa, keď ju zadržali, prinieslo 20-tisíc nových followerov, ako sa fanúšikovia na Instagrame nazývajú. Suverénna líderka slovenských influencerov na tejto sociálnej sieti ich tak má už takmer 773-tisíc.

Práve vďaka popularite deklarovala svoje zárobky a nákladný životný štýl. „Za rok 2020 som zarobila viac ako milión eur na produktoch a Instagrame. Tak si, prosím, odpustite trápne konšpirácie. Prepáčte, že som si dovolila toľko zarobiť a že som nesedela doma na riti, ale pracovala a nečakala som na to, aby mi padli pečené holuby z neba.“ Kým v roku 2019 otočili Plačkovej spoločnosti „iba“ štvrť milióna, počas pandemického roku 2020 zaznamenala Zuzana naozaj príjmy vyše milióna eur a čistý zisk až 532-tisíc eur. Oficiálne zarábala na spoluprácach na sociálnej sieti a cez e-shop, kde predávala celú škálu produktov od oblečenia až po kolagénové krémy. Okrem toho mala donedávna kaviareň priamo v centre hlavného mesta s názvom Pink Garden. A ako ten napovedá, zariadená bola kompletne v ružovom.

Queen v luxuse

Plačková lietala z jedného dovolenkového rezortu do druhého a budila dojem extrémne úspešnej biznismenky, podľa ktorej je „najťažšie zarobiť prvý milión“. Svoje bohatstvo vždy rada dávala najavo aj vozovým parkom. Donedávna jazdila na Mercedese s nápadnou zrkadlovou metalízou. Neskôr presedlala na rovnakú značku, ale typ G za 200-tisíc a najnovšie na géčko v úprave Brabus za 300-tisíc eur. Toto auto so silou 700 koní stálo aj pred bytovkou v Ružinove, v ktorej polícia zasahovala tiež.

FOTO v GALÉRII

Či na všetky jej bohémske výstrelky stačili oficiálne príjmy, alebo si rozpočet vylepšovala v biznise s drogami, dá odpoveď vyšetrovanie.

Viac v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ