Preslávila sa trapasmi, má fotku asi s každou celebritou a ambície stať sa starostkou bratislavského Starého mesta. Poslankyňa národnej rady Romana Tabak vie, ako zaujať. Mladá mamička prišla do parlamentu 16 a 17. februára, hoci jej pred pár dńami vyšiel pozitívny test na korona vírus.

Sama zverejnila, že vzorka z 13. 2 bola pozitívna s komentárom "happy Valentin´s day". Na hlasovania o dôležitých zákonoch sa však aj napriek tomu dostavila. V stredu ju zachytil fotograf ešte v laviciach, po boku kolegov, vo štvrtok už vyšla len na balkónik.

Vedenie národnej rady o pozitívnych poslancoch vie, dokonca im povolí aj hlasovanie na schôdzi, počas ktorej sa rozhoduje aj o osude ministra vnútra Romana Mikulca.

Správanie Tabak sa riešilo už aj na vyšších miestach a vydalo sa rozhodnutie. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) oznámil, že poslanci pozitívni na covid budú hlasovať z parlamentného balkóna. Jediná podmienka: nesmú mať žiadne príznaky. Musia mať tiež respirátor a rukavice.

Rokovanie mimoriadnej schôdze o odvolávaní ministra vnútra Romana Mikulca, ktoré sa začne o 14.00, bude len do 19.00.

FOTO ako dôkaz: Pozrite si fotografiu, ktorá ukazuje poslankyňu Romanu Tabák, ako ešte 16. februára s covidom sedela medzi kolegami!