Len pred šiestimi rokmi si blondýnka so žiarivými očami, Mária Kukučová, vypočula verdikt španielskej poroty, ktorá ju uznala za vinnú z vraždy jej expriateľa. Klenotník Andrew Bush († 48) zomrel vo svojej vile na pobreží Španielska po zásahu guľky do hlavy. Slovenke naparili najskôr 15 rokov, potom jej trest Najvyšší andalúzsky súd znížil na 13 rokov a deväť mesiacov.

Mária Kukučová však už na svojom instagramovom profile zverejňuje vysmiate selfie z auta, sexi pózy pod sprchou pri bazéne, sexi pózovačky pod palmou či dokonca krátke videá z letísk.

Môže opúšťať basu?

Bola snáď podmienečne prepustená, ako sa to bežne robí na Slovensku po odpykaní si určitej časti trestu? Alebo našla nejaké dodatočné dôkazy?

Zisťovali sme tieto informácie nielen na Slovensku, ale aj v Španielsku. Naše ministerstvá spravodlivosti ani zahraničia o jej prepustení nič nevedeli.

Otázky sme preto poslali priamo na súd v Andalúzii, ktorý by v prípade jej podmienečného prepustenia rozhodoval. Tam nám prepustenie vrahyne nepotvrdili, no naznačili, že je pravdepodobne v takzvanej tretej skupine, v ktorej môže za určitých podmienok opúšťať ústav na výkon trestu.

Mária Kukučová ešte pred odsúdením.
Zdroj: Facebook

Vyberá si

Ozvali sme sa preto aj samotnej Márii Kukučovej. Zaujímalo nás, ako si žije a ponúkli sme jej priestor na vyjadrenie. "Ďakujem za ponuku, ale momentálne to nie je aktuálne a potrebujem zvážiť aj ponuky od ostatných médií," povedala nám Kukučová.

Viac zhovorčiví neboli ani jej rodičia, ktorí s ňou pred dvoma týždňami trávili v Španielsku dovolenku. „Nechceme sa vyjadrovať. Máme toho už dosť,“ reagoval jej otec, keď sme ho oslovili. Neprezradil nič ani o spoločnej dovolenke, či o tom, ako sa má jeho dcéra. Tá sa podľa ľudí z Novej Bošáce, odkiaľ odsúdená modelka Mária pochádza, v malej obci na hraniciach s Českou republikou ešte neobjavila. „Je vonku?“ prekvapene sa nás opýtala miestna krčmárka a dodala, že netuší, čo sa mohlo udiať.

Pozrite si v galérii, ako si Mária Kukučová užíva život na slobode.

Prečítajte si tiež: