Tip na článok

Zástupkyne ľudu: Nové poslankyne vytiahli barové lodičky i hodinky za 30-tisíc

Novozvolené poslankyne sa na svoj veľký deň vymódili, nechýbali ani luxusné kúsky za tisíce eur.

Galéria k článku (8 fotografií )

Vyzeralo to ako prvý deň v škole. Noví poslanci si preberali osvedčenia o zvolení do parlamentu a prežívali to zrejme podobne. Muži to mali tradične ľahšie - zo skrine im stačilo vytiahnuť oblek s košeľou a kravatou.

Zato poslankyne stáli ráno pred zrkadlom očividne o niečo dlhšie. Najmä tie nové, ktoré do poslaneckých lavíc zasadnú prvýkrát. Väčšina z nich zvolila čiernu farbu, veď je známe, že tou sa nedá nič pokaziť, a vymodeluje skvelú postavu. No aj tak niektoré zápasili s pravidlami etikety.

Hodinky skrývala

Najväčší záujem u mužskej časti poslancov nepochybne vzbudzuje Petra Krištúfková z hnutia Sme rodina - Boris Kollár. Štíhla blondínka, ktorá má s multioteckom jedno z jeho detí, plánuje venovať sa sociálnej oblasti. Ako politička chce pomáhať ľuďom v núdzi, postihnutým a osamelým matkám, ktoré často živoria s pár stovkami eur mesačne.

Na prvé stretnutie zákonodarcov však Petra nedorazila ešte pracovne naladená. Zaumienila si držať bobríka mlčanlivosti a pre novinárov sa k ničomu nevyjadrovala. „Mám tu osobné údaje, môžete ísť ďalej?“ odohnala ich od seba nahnevaným tónom.

Pokiaľ išlo o fotoaparáty, ochotne, aj keď - ako správna poslankyňa na úrovni - chladne, už pózovala. Uhladený čierny kostým s volánom typu peplum síce doplnila hodinkami švajčiarskej značky Hublot približne za tridsaťtisíc eur, zároveň tento šperk rafinovane skrývala.

Zlatý ciferník posiaty briliantmi mala takmer celý čas otočený k telu. Takže na ruke jej luxusné hodinky vyzerali ako nenápadný náramok s drobnou zlatou sponou. Nášmu fotografovi sa podarilo Krištúfkovej skvost zvečniť až v nestráženom momente.

Čítajte viac:

Fešandy v našom parlamente: Prekrúžkované poslankyne majú zaujímavé styky

Ihly ako do baru

Ďalší nováčik v parlamente Martina Šimkovičová zvolila podobne ako jej stranícka kolegyňa čiernu farbu. Bývalá moderátorka TV Markíza siahla po decentných čiernych pančuškách. Lakované lodičky na závratne vysokom opätku sa však podľa protokolu na takúto udalosť nehodili.

Martina, ktorá zrejme takto „naháňala“ chýbajúce centimetre, by podľa experta vyzerala hodnotnejšie v nižších topánkach. Vymeniť mohla aj kabelku Michael Kors približne za tristo eur.

„Je priveľmi masívna a výrazná. Prešívaná koža a zlaté ozdoby by sa viac vynímali na nejakej večernej párty,“ zhodnotila odborníčka na etiketu.

Značkovú kabelku vyššej triedy ukázala i poslankyňa za Smer Jana Laššáková. V ľavej ruke 63-ročná parádnica niesla lakovanú dámsku tašku s mnohými monogramami. Tmavá vuittonka zo staršej kolekcie ju mohla vyjsť približne na tisíc eur.

Výraznou červenou kabelkou z toho istého módneho domu sa pochválila aj poslankyňa za Slovenskú národnú stranu Eva Antošová (51). Nový model Bellevue Tote Bag mohol pani poslankyňu, ktorá kedysi v parlamente hájila farby Hnutia za demokratické Slovensko, vyjsť na viac ako tisíc eur. Ak vám padol do oka, máte smolu. V aktuálnej kolekcii ho už nenájdete.

Buchli sa po vrecku

Bývalá tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská (45) investovala do svojho kúska značky Chanel takmer tritisíc eur. Samozrejme, v prípade, ak ide o originál.

Ležérnejší model z módneho domu Prada, ktorého výrazné logo sa nedalo prehliadnuť, vyvetrala poslankyňa a starostka Humenného Jana Vaľová (50). Aj keď nie je z novej kolekcie, v neďalekom rakúskom outlete sa stále predáva za šesťsto eur.

Lacnejšiu, ale stále kvalitnú tašku predviedla Katarína Cséfalvayová zo strany Sieť, ktorá siahla po menej známej francúzskej značke Le Tanneur približne za štyristo eur.

Liberálka Jana Kiššová sa nastajlovala do panensky bielych šiat s kabátikom a do ruky si vzala čiernu kabelku Ralph Lauren, tiež približne za štyristo eur. Kontrast biela verzus čierna pôsobil tvrdo.

„V budúcnosti by si pani poslankyňa mohla k bielej pokojne zvoliť béžovú, prípadne rôzne odtiene púdrovej,“ poradil jej módny štylista.

VIDEO Plus 7 Dní