V Michalovciach sa rozvody nenosia. Lokálna verejnosť nimi často opovrhuje a aktéri tohto pre Zemplín „strašného činu“ nesú rozvod veľmi ťažko. Nech sú už dôvody hocijaké, tlak verejnosti je v tomto prípade silný. Preto sa rozvádzajúci okrem neľahkých osobných problémov musia vyrovnať s pranierovaním okolia.

Pravdepodobne to nebolo inak ani v prípade rozvodu miestnych prominentov Petra a Zuzany. On vášnivý športovec, tréner boxu, osobný tréner a vyhadzovač, ktorého v meste poznal takmer každý. Ona dcéra známeho dnes už nebohého právnika a renomovanej notárky. Zuzana mala tiež vyštudovať právo, no k advokátskym skúškam sa už z rôznych dôvodov nedostala. Na prvý pohľad idylická rodinka. Mali synčeka, žili vo veľkom dome so Zuzaninými rodičmi v lukratívnej časti Michaloviec. Práve v tejto lokalite Pod hrádkom majú trvalé bydlisko známe osobnosti tohto regiónu. „Bežne tu tak žijú rodiny. Starí sú dole na prízemí, mladí majú poschodie,“ vysvetľuje miestny obyvateľ. Lenže rodinné problémy Zuzany a Petra boli evidentne väčšie, než obaja dokázali zvládnuť. Rozprávkové manželstvo sa teda skončilo návrhom na rozvod. Susedia pripúšťajú, že práve na adrese spomínaného páru často vídali policajnú hliadku, ktorá zažehnávala prudké hádky medzi manželmi. Rozvod sa nezadržateľne blížil. Peter disponoval súdnym rozhodnutím o tom, že synčeka mal v starostlivosti práve on. Aj preto si našiel podnájom v byte na Sibírskej ulici v Michalovciach.

Skrat či premyslený čin?

Všetko sa však skončilo v noci z 27. na 28. júla tohto roku, keď za Petrom zašla jeho ešte manželka niečo si vyjasniť. V byte boli sami, synček bol na prázdninách. Čo sa stalo v byte na Sibírskej ulici, doposiaľ nie je známe. Isté je, že za Petrom prišla Zuzana vo večerných hodinách. „Vraj sa uzmierovali, ale čo ja viem...“krčí plecami sused zo Sibírskej ulice. Susedia len opisovali neskutočný krik a zvadu, ktoré sa vraj z bytu ozývali. Podľa dostupných informácií sa prudká hádka zvrtla a Zuzana nožom bodla svojho muža. Ten vraj ostal ležať na posteli. Zuzana rýchlo zamkla dvere izby aj vchodové a ušla. Peter ešte žil, pravdepodobne v šoku z rýchlej straty krvi sa snažil dostať z izby. Rozbil sklenenú výplň dverí a navyše ho sklo dorezalo. Aj preto začal ešte viac krvácať. Snažil sa zachrániť život a cez mobil zalarmoval pomoc. „Krátko po polnoci sme prijali tiesňové volanie, podľa ktorého muž utrpel bodné poranenie do hrudníka,“objasnila hovorkyňa záchranárov Alena Krčová.

Trenér boxu: Tento šport pohltil Petra Kosára úplne. Jeho tréningom prešiel nejeden Michalovčan.
Trenér boxu: Tento šport pohltil Petra Kosára úplne. Jeho tréningom prešiel nejeden Michalovčan.
Zdroj: FACEBOOK

Problém však bol, že zamknuté dvere bytu boli bezpečnostné, pancierové. „Policajti zvonili na zvončeky bytov okolo pol jednej až trištvrte na jednu v noci. Potrebovali sa dostať do bytovky. Nik netušil, čo sa tam stalo. No do bytu na prvom poschodí sa dostali až po tom, čo zalarmovali hasičov. Tí vošli dnu cez balkón. Peter dokonca stihol policajtom povedať, že ho bodla jeho vlastná žena. Nakoniec silno krvácajúceho Petra odviezla záchranka do michalovskej nemocnice. Nepomohla však už ani okamžitá operácia a známy Michalovčan zomrel rovno na operačnom stole, keď ho oživovali. Podľa nášho zdroja z polície, ktorý si nepraje byť menovaný, mal Peter dve väčšie bodno-rezné rany. Jednu 12-centimetrovú na stehne, ktorá však nebola smrteľná. Podľa všetkého vznikla až po Zuzaninom úteku, keď sa už osamotený Peter snažil cez sklenenú výplň dverí v byte dostať k pomoci. Hlbokú smrteľnú ranu mal na hrudníku, konkrétne vo štvrtom medzirebrí.

V nájme: Peter Kosár žil už dlhšie v podnájme na Sibírskej ulici v Michalovciach. Práve tam sa odohrala vražedná dráma.
V nájme: Peter Kosár žil už dlhšie v podnájme na Sibírskej ulici v Michalovciach. Práve tam sa odohrala vražedná dráma.
Zdroj: RUDOLF FELSOCI

Cintorín

Zatiaľ čo Peter bojoval o svoj život, jeho manželka ušla. Podľa miestnych ju našli policajti až na cintoríne. Zakrvavená sedela na hrobe svojho otca. „Viete, ona mala vážne psychické problémy. Čo viem, bola na liekoch. Možno aj to znížilo jej úsudok, preto tak konala,“ prezrádza jeden zo zdrojov z Michaloviec. Zuzanina psychická labilita sa údajne prejavila už aj v dávnej minulosti, keď pre nešťastnú lásku skočila z okna. „Odvtedy aj napáda na jednu nohu. Pochopte, bola nešťastná, nedokázala sa vyrovnať s rozpadávajúcim manželstvom. Či naozaj reálne vnímala dôsledky svojho činu, ťažko povedať,“ prezrádza rodinný známy dvojice. Vyšetrovateľ rieši prípad ako obzvlášť závažný zločin vraždy a Zuzana poputovala do cely policajného zaistenia.