Bývalá tenistka a modelka Romana Tabak je bezpochyby jedna z najväčších ozdôb novovzniknutého parlamentného zboru. Pekná tvár, závideniahodná postavička aj pár týždňov po pôrode a relatívne známe meno sú zárukou, že táto 28-ročná dáma nezostane bez pozornosti verejnosti. Do Národnej rady SR sa dostala vo farbách hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Kandidovala zo 44. miesta, pričom získať sa jej podarilo 3 855 prednostných hlasov.

Hoci doteraz nemala veľa príležitostí podeliť sa s občanmi o svoje politické vízie, meno Romany Tabak sa skloňuje v mimoriadne zaujímavých kruhoch. V kruhoch našich bezpečnostných zložiek a tajných služieb. Mladá pani poslankyňa totiž má vraj blízko k mužovi, ktorého slovenská polícia označuje za najhľadanejšieho Slováka. Podľa našich informácií je partnerkou syna  bývalého príslušníka Slovenskej informačnej služby Ľuboša Kosíka, ktorý sa údajne v minulosti podieľal na zavlečení syna prezidenta Michala Kováča do zahraničia.

 

Problém menom Kosík     

Ľuboša Kosíka však hľadá Interpol pre úplne inú vec. Ešte v roku 2014 ho uznal súd za vinného za falšovanie zmeniek. Naparil mu 14 rokov za mrežami a pokutu stotisíc eur. Keď­že ju v danom termíne nezaplatil,   súd mu zvýšil trest o štyri roky. Do basy však nenastúpil. Ušiel.

Ako neskôr prezradil, urobil tak vraj v obave o svoj život. Miestom jeho útočiska sa stalo africké Mali, kde ho v roku 2016 dokonca dolapili. Následne pobudol istý čas v tamojšej väznici, z ktorej ho predstavitelia Mali napokon prepustili. Na slobodu. Kosíka na Slovensko nevydali.

On sa medzitým rozhodol podeliť s verejnosťou o rôzne tajomstvá. Z Afriky sa mu podarilo skontaktovať so slovenskými médiami a začal hovoriť. O únose prezidentovho syna, o pôsobení jednej z najnebezpečnejších zločineckých skupín na Slovensku, ktorú riadia bývalí príslušníci SIS či špeciálnych policajných jednotiek, o vražde známeho advokáta Ernesta Valka, ale tiež o vražde Róberta Remiáša.

Nuž a zatiaľ čo s médiami Ľuboš Kosík čulo komunikuje, slovenská polícia ho krátko pred minuloročnými vianočnými sviatkami označila za najhľadanejšieho zločinca. Zároveň ho vyzvala, aby sa sám prihlásil. „Ľubo, poď si po rokoch konečne užiť lyžovačku v Jasnej! Najlepšie skipassy nájdeš na Chorvátskej 5 v Bratislave,“ snažila sa byť polícia vtipná na sociálnej sieti. Na uvedenej adrese totiž sídli bratislavská väznica.

Utajený partner?

Dnes môže mužom zákona pomôcť vypátrať najhľadanejšieho zločinca Ľuboša Kosíka jedna z nových parlamentných posíl. Je ňou mladá poslankyňa Romana Tabak, ktorá je podľa zdrojov z bezpečnostných zložiek partnerkou Kosíkovho syna. Nedávno sa im dokonca narodilo bábätko, s čím sa Romana Tabak pochválila na sociálnej sieti. Meno partnera a otca dieťa by ste však v jej statusoch hľadali márne.

Dôvodom môže byť práve skutočnosť, že ním je syn Ľuboša Kosíka, o čom nevedia ani Tabakovej kolegovia z poslaneckého klubu. Minimálne súčasný podpredseda Národnej rady SR Gábor Grendel, ktorého meno sa skloňovalo aj v súvislosti s obsadením postu ministra vnútra, označil informáciu o blízkom zväzku ich mladej poslankyne s hľadaným zločincom za novinku. O tom, že Romana Tabak je nevestou Ľubomíra Kosíka, vraj nevedel.

„Pre mňa je to nová informácia. To znamená, že jeho syna žena?“ reagoval Grendel protiotázkou. A či by to teoreticky mohlo znamenať, že nový premiér Igor Matovič a nový minister vnútra Roman Mikulec využijú vzniknutú situáciu na dolapenie hľadaného?   

„Nepochybujem vôbec o integrite pána Mikulca, že svoj úrad bude vykonávať tak, ako má. Ale nie je úlohou ministra vnútra po niekom pátrať. Na to sú určené policajné orgány jednotlivých štátov,“ komentoval Grendel. Myslí si, že k Ľubošovi Kosíkovi sa Romana Tabak vyjadrí po medializácii informácie sama bez toho, aby sa jej na to museli pýtať.   

Cesta do parlamentu

Ako sa partnerka syna jedného z najhľadanejších Slovákov dostala na kandidátku politického hnutia, ktoré sa chystá robiť poriadky so všetkými a so všetkým?

Gábor Grendel hovorí, že netuší: „Ja som mal na starosti kandidátov za hnutie Nova, ale za OĽaNO vám neviem povedať, aký bol proces.“

Samotná Romana Tabak opísala na sociálnej sieti svoju cestu do parlamentných lavíc takto:

Február 2018: „Sama na námestí v Durhame na proteste Za slušné Slovensko po vražde novinára a jeho snúbenice. Začala som intenzívne sledovať politickú situáciu na Slovensku a cítila som, že ma to ťahá naspäť domov.“

August 2019: „OĽaNO organizovalo protest na odvolanie pani Jankovskej. Videla som, že tam nie je veľa ľudí, tak som zobrala bicykel a išla na protest. Sadla som si na schodíky, počúvala, zoznámila som sa s Igorom a len tak medzi rečou som mu povedala, že ak by niečo potreboval, nech ma kontaktujú. Vôbec som si neuvedomovala, že v roku 2020 sú voľby.“

November 2019: „OĽaNO mi volalo, či by som za nich nekandidovala. Bola som vo vysokom štádiu tehotenstva, ale hovorím si, keď ma chcú, idem do toho.“

Február 2020: „Výsledok už poznáte. Napísal to sám život a ďalej píše.“

Najbližšie štyri roky bude v Národnej rade SR za stranu OĽaNO bok po boku sedieť Anna Remiášová, matka štátnou mocou zavraždeného Róberta Remiáša, ktorý bol dôležitou postavou kauzy zavlečenia syna prezidenta Michala Kováča do zahraničia, a nevesta jedného z hlavných aktérov tohto skutku. Novému predsedovi vlády Igorovi Matovičovi sa podarilo vytvoriť jeden z najbizarnejších paradoxov tejto doby. S Romanou Tabak sa nám do uzávierky spojiť nepodarilo.

Mohlo by vás zaujímať: