Tip na článok
Nákup cez internet: Nech to vyzerá akokoľvek lákavo, tabletky na krajšie prsia na tejto stránke sú čistý podvod.

Zázrak či superpodvod? Tabletky sľubujú preniesť tuk z problémových partií do pŕs

Kúpili by ste si tabletky, ktoré vám z tela vysajú tuk a premiestnia ho do prsníkov?

Nesmierny prelom v metóde zväčšovania prsníkov! Touto vetou aj s výkričníkom upútava pozornosť predajca prírodného produktu, ktorý vraj dokáže zázraky. Naplní ženské prsníky tukom, ktorý zavadzal v iných partiách.

Nikto z expertov, ktorých sme oslovili, však zázraku neverí. Podľa Dušana Guba z Ústavu lekárskej kozmetiky je internetová stránka, ktorá prezentuje produkt, od začiatku až do konca podozrivá. A najviac podozrivý je podľa Gubu samotný predajca.

Dobrý marketing

Perfektne urobená internetová stránka s fotografiami úspešne zväčšených prsníkov. Chemický vzorec, ktorý dodáva téme pocit vedeckej vážnosti a účinok, po ktorom túži asi každá. Takto prezentuje predajca tabletku, ktorá je vraj prelomom v metóde zväčšovania prsníkov. Podstatou terapie je, že tukové bunky v tele sa skvapalnia a takto zmenené sa ukladajú v prsníkoch.

Na to, aby ste dosiahli želaný efekt, údajne stačí rambutan, salaka jedlá, šalvia, rozmarín, fenikel a aníz zlúčené v tobolke v pomere, ktorý je prísne zakázané zverejniť. Princíp účinku je vysvetlený v texte, z ktorého môže bežný človek rozumieť len časticiam a spojkám. Text obohacuje pekný farebný chemický vzorec. Snažili sme sa rozlúštiť, čo znamená, a oslovili sme riaditeľa Chemického ústavu Slovenskej akadémie vied Miroslava Koóša.

„Je to všeobecný vzorec acetylkoenzýmu A, ktorý asistuje pri prenose mastných kyselín do mitochondrií,“ hovorí a dodáva: „Vzorec, schéma aj ‚pokec‘ na uvedenej webstránke sú síce pekné na ‚zmätenie súpera‘, ale musel by sa stať nejaký zázrak, aby sa uskutočnil prenos tukov do prsníkov.“

Sľuby o väčších prsiach sú podvod. Foto: internet

Odborníčka

Autor internetovej stránky zvyšuje dôveryhodnosť svojho produktu aj fotografiou expertky profesorky Elisabeth Deneuvovej. Ak sa však chcete o expertke dozvedieť na nezávislých internetových stránkach niečo viac, zostanete sklamaní. Zaujímavé je, že keď si o nej chcete čokoľvek nájsť na internete, akoby neexistovala.

Slávu tejto expertky zatienila zrejme herečka Catherine Deneuvová, lebo informácie na internete nájdete len o nej. Pýtali sme sa predajcu na viac informácií o slávnej odborníčke. Neodpovedal.

Denisa alebo Ildikó?

Všetky slušné klinické štúdie majú výsledky, ktoré sú overiteľné a publikovateľné. Ako dôkaz účinnosti tohto preparátu však autor internetovej stránky poskytuje fotografie prsníkov žien pred užívaním tabletiek a po ňom. Jednou z nich je dvadsaťsedemročná Denisa F. z Popradu. Píše, že v jej rodine sú malé prsia dedičné.

„Keď som sa na Slovensku medzi prvými dostala k Laxopectu, veľmi som sa potešila, veď som vyskúšala už toľko podradných produktov, a tento mi pomohol,“ cituje autor stránky Denisu, ktorá zároveň vystavuje divákovi na obdiv svoje prsia pred liečbou a po nej. Zaujímavé je, že navlas rovnaké prsia má aj F. J. Ildikó z Györu, ktorá ich vystavila v maďarskej verzii internetovej stránky.

„Keď som sa v Maďarsku medzi prvými dostala k Laxopectu, veľmi som sa potešila, veď som vyskúšala už toľko podradných produktov, a tento mi pomohol,“ deklamuje dvojníčka Ildikó. Denisa a Ildikó teda nemajú navlas rovnaké len prsia, ale aj osud. Predajcu sme sa teda pýtali, prečo jeho internetové stránky prisudzujú rovnaký príbeh a rovnaké prsia dvom odlišným osobám. Opäť bez reakcie.

Tabletky s háčikom

Ak sa rozhodnete kúpiť si tabletky na zväčšenie pŕs, vedzte, že neužívate tabletky, ale kozmetický prípravok. Ak by to bola tabletka alebo zdravotnícka pomôcka, musel by o tom niečo vedieť Štátny ústav pre kontrolu liečiv. „Laxopect nie je u nás evidovaný ako zdravotnícka pomôcka,“ napísala nám hovorkyňa ústavu Valéria Pernišová.

Oficiálne teda môžeme vylúčiť, že tabletky sú liekom a slúžia na medicínske účely. Zaujímavé je, že o Laxopecte nič netuší ani Úrad verejného zdravotníctva. „Na produkt Laxopect nebolo v Slovenskej republike vydané rozhodnutie Úradu verejného zdravotníctva vo veci súhlasu s umiestnením na trh,“ napísala nám hovorkyňa hlavného hygienika Lenka Skalická.

Znamená to, že tabletky na prsníky nie sú ani len výživovým doplnkom. Patria teda do kategórie kozmetických prípravkov podobne ako rúž alebo zubná kefka.

Kozmetika na prehĺtanie

Na rozdiel od kefky alebo očných tieňov však tieto tabletky prehĺtate a vchádzajú do organizmu, ktorý ich musí metabolizovať. Podľa zákona je kozmetickým výrobkom „látka alebo zmes určené na použitie na vonkajšie časti ľudského tela, a to pokožku, vlasový systém, nechty, pery a vonkajšie pohlavné orgány alebo zuby a sliznicu ústnej dutiny s cieľom výlučne alebo prevažne ich čistiť, parfumovať, meniť ich vzhľad, chrániť ich, udržiavať ich v dobrom stave alebo korigovať ľudské pachy…“.

„Žiaden kozmetický prípravok sa nesmie aplikovať perorálne,“ hovorí Lenka Skalická z Úradu verejného zdravotníctva, ktorý na náš podnet začal prípad preverovať. S predajcom sa už v tomto čase kontaktuje košická pobočka Úradu verejného zdravotníctva. Ani k možnému porušeniu zákona sa nám firma predávajúca produkt nevyjadrila.

Predajca

Keď sme sa plastického chirurga Dušana Gubu z Ústavu lekárskej kozmetiky pýtali, ktoré informácie z webstránky predajcu sa mu zdajú podozrivé, odvetil: „Neviem, či som prehnane podozieravý, ale asi všetko. Možno by som začal od konca, kontaktom…“

Firma RZD Košice, ktorá tabletky na prsníky predáva, má svoje oficiálne sídlo v Košiciach. Okrem kúpy tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živností má v predmete svojej činnosti aj prenájom stavebných a demolačných strojov alebo búracie práce, maliarske práce či terénne úpravy. Napriek rozmanitosti aktivít tejto firmy sme predpokladali, že bude rozumieť aj prsníkom. Oslovili sme teda firmu RZD v snahe konfrontovať zistené fakty. V stanovenom termíne neodpísali na naše otázky napriek dôkazom, že ich mailový kontakt uvedený na stránke predajcu skutočne funguje.

Keď firmu v rovnakom čase ako my kontaktovala Katka Topolcová, ktorá si chcela výrobok kúpiť, jej na email odpovedali. Pýtala sa na účinok, a tak jej odpísali: „Podľa našich výskumov u 80 percent má dlhodobý účinok.“ Informovali ju tiež, že účinok sa môže dostaviť už od jedného mesiaca od užitia tabletiek. Aspoň vieme, že pilulky nepredáva počítač.

Za tridsať eur

O krásne prsia sa môže podľa predajcu postarať už jedno balenie tabletiek takmer za tridsať eur. Jedno balenie vystačí na kúru, ktorá trvá mesiac a pol. Rambutan, hadie ovocie či rozmarín si však môžete kúpiť aj na Slovensku. Keby ste si zo všetkého, čo „prevratné kapsuly“ obsahujú, kúpili sto gramov, zaplatíte ani nie desať eur.

VIDEO Plus 7 Dní