Ohlásil, že ministra školstva zvažoval nahradiť aj sám, aby udržal koalíciu. Na to, aký spôsobom dnes premiér Fico ohlásil Plavčanovu demisiu Danko nereagoval, povedal len toľko, že vo štvrtok o 10-tej sa minister postaví pred novinárov a svoju abdikáciu vysvetlí sám.

Čo sa týka problémov v koalícii, Danko priznal, že v aktuálnej situácii uvažuje dokonca o konci svojej politickej kariéry. V najbližších dňoch plánuje oddych so synmi a po návrate z dovolenky zvolá širšie predsedníctvo SNS. Tlaky na svoju osobu vraj cíti tak od koaličných partnerov, ako aj od regionálnych straníckych štruktúr a médií. Z vyhlásení Andreja Danka je nateraz zrejmé, že národniari odchod z vládnej koalície nezvažujú. Je však podľa neho potrebné vzťahy prehodnotiť a určiť si nové pravidlá fungovania.

"Beriem to ako životnú skúsenosť, túto vzniknutú situáciu som bol pripravený riešiť," povedal o kríze vo vláde. Danko zdôraznil, že v politike pôsobí podstatne kratšie ako jeho koaliční partneri a za korupciu nie je zodpovedný. Odmieta akékoľvek prepojenie s firmami, ktoré sa s ním spomínajú s eurofondovou kauzou. "Mojim najväčším hriechom je, že som prijal hodnosť kapitán," dodal šéf SNS.