Ako ste sa sa s manželom zoznámili, kde to bolo? Bola to láska na prvý pohľad?

Zoznámili sme sa na „mojom“ internáte, kde mal môj manžel firmu, kancelárie. So spolužiačkami sme hrali karty vo vestibule, lebo Trnava mala nedostatok internátnych miest pre študentov, tak ich navýšili o spoločenské miestnosti, ktoré prerobili na mega izby pre šesť študentov. Manželovi som sa pozdávala a on, žiaľ, nebol môj vysnívaný princ. On to vie a vyčíta to dodnes!

Ako si spomínate na zásnuby alebo na svadbu?

Dám vám veselú: manželova babička nevedela, kam ide – na zásnuby. Bola milá, pomôžem si opísať jej nastavenie slovami z rozprávky: „Už tam budem?“. No a potom, keď sme išli na svadbu, bolo to, ako keby sme išly na zájazd! Predsa len, ísť z Trnavy autobusom pre nevestu do Harichoviec, to je takých dobrých 330 km, takže žiaden špás, ale riadna sranda.

 

Keď sa rozhodlo, že firma aj nehnuteľnosti prejdú pred jeho vstupom do politiky na vás, protestovali ste?

Nehnuteľnosti boli už dávno písané na mňa, pretože som naliehala na manžela, že chcem zrušiť bezpodielové manželstvo (BSM), pretože ako živnostník ručil všetkým majetkom a ja som chcela mať veeeľkú rodinu. Takže ja som chcela zrušiť BSM-ko a bolo to v čase, keď sa nám narodila naša prvorodená Rebeka, ktorá dnes má už 15 rokov.

Museli ste sa vzdať učenia a podnikať? Baví vás to viac? 

Učila som rada a myslím si, že aj moji žiaci majú na mňa pekné spomienky ako ja na nich. Mojich žiakov už ich poznajú aj naše baby. Manžel chodil vyčerpaný z práce, tak som sa ponúkla, že mu pomôžem, ale s tým, že buď teraz (vtedy som bola triedna siedmakom), alebo až keď dokončím s nimi deviaty ročník. Povedal hneď, tak som išla. „Podnikalo“ sa mi dobre, lebo sme mali vo firme super ľudí, mnohých dlhé roky a celé rodiny, čo mi dávalo spätnú väzbu, že nám naši zamestnanci veria a sú spokojní. No učenie mi chýba. Dúfam, že sa dožijem vnúčat a s nimi sa zas vyšantím.

Čo najdôležitejšie učí alebo naučil váš manžel vaše dcéry?

Fú-ha, ťažká otázka, ja nehodnotím manželovu výchovu. Myslím si, že jeho život je najlepším príkladom pre deti – byť čestným, dobrým, pomáhať, spoľahlivým, nebáť sa vystúpiť z radu, stáť si za hodnotami, vedieť sa zastať slabších, núdznych, prinášať niečo nové a prospešné, jednoducho byť svetu a ľuďom na osoh, rodičom na radosť.

Nikdy ste netúžili vrátiť sa na východ? Mať tam chatu napríklad?

Ja sa stále vraciam na Východ, hovorím tomu, že sa mi už minul čistý vzduch v pľúcach (smiech). Nehnuteľnosti tam nemáme, ale máme tam veľkú rodinu, ktorá nás stále srdečne prichýli, a to je za všetky chaty sveta.

Koľko hodín denne ste za posledný týždeň videli svojho manžela? 

Myslím si, že to, aby som ich zrátala stačia prsty na rukách, och joj.

Plánujete nejakú dovolenku, keď, ako hovorí, "splní domácu úlohu" a zostaví vládu?

O dovolenke sme sa nerozprávali, ale nebolo by od veci... Manžel je už dostatočne unavený,  len kam v terajšej situácii?

Parlamentne voľby do NRSR v Trnave. Igor Matovič s rodinou
Zdroj: MATEJ JANKOVIC

Ako sa z triednej učiteľky siedmakov stala jedna z najbohatších žien Trnavy? Celý profil Pavlíny Matovičovej si prečítajte v najnovšom čísle týždenníka Plus 7 dní.

Viac fotografií Matovičovej manželky a tiež majetkov, ktoré na ňu prepísal pred 14-timi rokmi, si pozrite v GALÉRII.