Už máme hlas podobný hlasu, prečo by nemohla byť žena podobná žene.  Turista, ktorý stretol expremiéra na trajekte v Škótsku, poslal video z paluby rovno médiám. Denník N ho zverejnil a dodal aj informáciu, že troch mužov, Fica s ochrankárom a ďalším pánom, sprevádzala mladá žena.

Fico na trajekte: V pozadí tmavovláska, ktorá akoby sa vyhýbala objektívu.
Fico na trajekte: V pozadí tmavovláska, ktorá akoby sa vyhýbala objektívu.
Zdroj: Video Denník N

Na záberoch z trajektu  je vidno tmavovlásku, ktorá najskôr pozerá cez okno, potom sa otočí a rýchlym krokom, akoby sa chcela vyhnúť zvedavému objektívu, odchádza poza Ficov chrbát preč.

Žeby Majka?

Jej postoj, účes a trochu aj pohyby sú akési povedomé.

Pozerala von: Tmavovláska sa tvárila nenápadne.
Pozerala von: Tmavovláska sa tvárila nenápadne.
Zdroj: video Denník N

Video je však neostré, pomôcť by mohli azda hrdinovia z CSI, ktorí aj z kopy pixelov vyrobia dokonalú 4K sekvenciu. Žena napriek  neostrosti v niečom pripomína Máriu Troškovú, neslávne známu asistentku, ktorá prácu vo Ficovom tíme musela opustiť, keď sa prevalil jej predchádzajúci vzťah s Antoninom Vadalom.

Antonino Vadala
Antonino Vadala
Zdroj: TREND

Mužom, najskôr postro sledovaným v súvislosti s „talianskou stopou“ vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a neskôr odovzdaným orgánom južanskej krajiny na stíhanie. Za údajné pašovanie drog z Južnej Ameriky do Európy. Mária, ktorá pracovala ako asistentka, z očí verejnosti zmizla. Ostali už len sem-tam uverejnené obrázky z jej šteklivej minulosti.

Mária Trošková a jej šteklivé fotky z minulosti.
Mária Trošková a jej šteklivé fotky z minulosti.
Zdroj: brejk

Zamračený

Bývalý premiér a teraz už len poslanec Robert Fico nevyzerá na videu príliš nadšene. Možno premýšľal, či človek, ktorý si robil panoramatické video paluby trajektu môže pochádzať zo Slovenska a či ho spoznal.

ROBERT FICO
ROBERT FICO
Zdroj: NORBERT SKALIČAN

Nakoniec sa ukázalo, že áno. Je zrejmé, že si poslanec neuvedomil, koľko Slovákov vo Veľkej Británii žije a že je to krajina, kde sa na niekoho neoplatí nadávať po našom, lebo sa môže stať, že sa dotyčný otočí a odpovie tiež po našom. A možno len rozmýšľal, čo po návrate povie na margo nominantky Smeru Moniky Jankovskej, ktorej polícia prišla zaistiť mobil v súvislosti s Threemou Mariana Kočnera.