Zmlátený počas vyučovania

Bývalý riaditeľ banskobystrickej súkromnej školy Štesko sa mĺkvo usadil na lavicu obžalovaných a súdnu sieň zaplnili zamestnankyne tejto školy. V prípade budú vypovedať ako svedkyne k okolnostiam sprevádzajúcich neuveriteľný incident z ôsmeho júna 2016 priamo v priestoroch základnej školy. Očitý svedok útoku riaditeľa na vtedy štrnásťročného žiaka neexistuje. Odohral sa síce cez vyučovanie, ale za zatvorenými dverami.

Počas vyšetrovania prípadu riaditeľ Štesko priznal, že na Mareka bol strašne nahnevaný, lebo ubližoval iným deťom a preto ho osobne odviedol z hodiny výtvarnej výchovy do komunikačnej miestnosti zvanej Cukrík. Pamätá si ešte, ako chlapca zvalil na zem, obkročmo si na neho sadol a fackoval ho. Ktoré miesta udieral, si nepamätá, ale je mu veľmi ľúto, že sa nedokázal ovládať, že takto stratil súdnosť.

Marek si na bitku od riaditeľa pamätá veľmi dobre. Z riaditeľa mal strašný strach, rany ho boleli poriadne dlho. Podľa jeho verzie ležal pri útoku na zemi na chrbte a pod ťarchou riaditeľovho tela sa hýbať, brániť veľmi nemohol. Riaditeľ ho udieral lakťami, aj päsťami do hlavy, do rúk, do hrudníka, hlavou mu udieral o podlahu, škrtil ho a reval na neho ako lev, že ho zabije, že je „skur..ný hajzel“. Po bitke bol Marek krvavý, tak ho riaditeľ poslal, nech sa umyje.

Čudné umývanie žiakov

Na pokyn pre Mareka, aby odišiel do umyvárky, si riaditeľ spomenul. Aj na to, že pri umývadle sa chlapec rozplakal. Vylúčil však, že by mal na tele akékoľvek rany. Do umyvárky ho vraj poslal „automaticky“, lebo šlo o bežný postup v tejto škole v „citovo vypätých situáciach“.

Za prečin ublíženia na zdraví a prečin nebezpečného vyhrážania Okresný súd v Banskej Bystrici bývalého riaditeľa odsúdil trestným rozkazom na jeden rok podmienečne, ale keďže Štesko podal voči nemu odpor, rozhodnutie sa stalo neplatným. Pojednávanie, na ktorom bude vypovedať množstvo svedkov i súdny znalec, vytýčila sudkyňa na začiatok júna.