Nechce, aby ju ľudia oslovovali pani premiérová. „Zostávam Pavlína. Ako matka a ako Igorova žena,“zahlásila hnedovláska, na ktorú sa manžel v mnohom spolieha. Igor Matovič svojej žene dôveruje minimálne v tom, že ho nikdy neopustí. Samozrejme, v niečo také dúfa každý človek, ktorý vstupuje do manželstva.

Keby sa však Pavlína Matovičová (43) rozhodla utiecť za iným ako žena prešovského župana Milana Majerského, víťaz volieb v roku 2020 by mohol ostať s holým zadkom. V čase, keď pripravoval vstup do politiky, totiž firmy aj nehnuteľnosti Matovič prepísal na manželku. „Zrušiť bezpodielové vlastníctvo manželov je bežná vec. Je to také plápolanie do vetra,“reagovala na kritiku cez volebnú noc jeho žena.

Chorý z peňazí

Vysvetľovať, prečo Matovič v majetkovom priznaní nič nemá a bohatá je jeho polovička, už museli viackrát. Predčasom podal veľmi zaujímavé vysvetlenie: „Začínal som byť z majetku chorý. Uvedomoval som si, koľko mám na účte, kvapkalo mi na karbid. Predsa nie je normálne, že sa o niečom bavím so ženičkou a počas toho mi behá hlavou myšlienka, koľko je na účte. Je normálne, aby som neustále sledoval, koľko mi pribúda? Pomaly som sa nemohol ani pozerať do zrkadla. Sám sebe som vravel - pozor, si chorý, rob s tým niečo. Odkedy som to previedol na ženu a zrušil bezpodielové spoluvlastníctvo manželov, mám pokoj. Možno je to úchylné, ale som spokojný.“

Za ostatné roky majetky Matovičovcom pribudli, ale zostali v takom stave, že nejeden Trnavčan nad ich rozpadnutými schodmi či oknami musel zaplakať. Do portfólia patrí ošarpaná historická budova v čarovnom centre slovenského Ríma, zarastené pozemky na okraji či dve výškové budovy v širšom centre. Má teda pani Matovičová podnikanie, ktoré prebrala po mužovi, pevne v rukách? Vraj áno, hoci Matovičovci o tom, kto sa o rodinný biznis stará, nehovoria. Keby totiž do podnikania kafral politik, išlo by o konflikt záujmov. Takže kto chce, môže veriť v úspešný prerod. Lebo kým v roku 2006 pri prepise majetkov bola Pavlína Matovičová dáma v domácnosti, dnes je, zdá sa ostrieľaná obchodníčka.

Čo vybavovala Matovičová krátko pred voľbami na trnavskej radnici sa dočítate na nasledujúcej strane.