Takéto ostré slová si viacerí volení zástupcovia na svoju adresu dávno nevypočuli. Pokúšajú sa vyvolať v občanoch pocit neistoty, že generálna prokuratúra nie je nástrojom spravodlivosti - rozčúlil sa Žilinka na margo politikov, ktorí vyjadrovali znepokojenie nad rozhodnutím prokuratúry ešte predtým ako bolo riadne odôvodnené.  

“Na základe čoho? Poznáte obsah uznesenia? Poznáte obsah spisových materiálov? Poznáte skutkové okolnosti? A takto idete očierňovať prokuratúru skôr, ako vôbec my máme šancu povedať ako sme rozhodli a prečo sme rozhodli? Tak ja tvrdím to, že ak sa niekto alebo nejakým spôsobom naštrbuje viera v spravodlivosť, tak sú to práve takéto nekompetentné a zavádzajúce tvrdenia politikov, ktorí by sa k trestnému konaniu nemali vyjadrovať vôbec,” vyhlásil Žilinka.   

Politici si podľa generálneho prokurátora v niektorých prípadoch prisvojujú výsledky orgánov činných v trestnom konaní, keď im to vyhovuje, niekedy ich hania, ak im to nevyhovuje... “Niekedy spochybňujú už aj akty vznesenia obvinenia s tým, že ak nepreukáže prokuratúra na súde po podaní obžaloby dôvodnosť, vrhne to na ňu zlé svetlo. Áno, to bol výrok pani prezidentky SR - bez znalosti uznesenia, bez znalosti spisu a skutkových okolností. Prečo sa to nepovie aj v iných prípadoch?”, kritizoval generálny prokurátor aj prezidentku Zuzanu Čaputovú.

Žilinka tvrdí, že sa so žiadnymi politikmi nestretáva a ak, tak len pracovne. Pripomenul, že ho zvolilo 132 poslancov Národnej rady SR, teda získal hlasy naprieč celým politickým spektrom.  

Odmieta sklopiť opätky 

“Ja som ako generálny prokurátor neskladal sľub na Ústavu SR s tým, že budem bojovať za očistu niečoho, za boj proti oligarchom a niečo podobné. Tu je trestný zákon a trestný poriadok. Keď mi tam nájde niekto slová očista spoločnosti a boj proti oligarchom, klobúk dole. Také niečo neexistuje. Ja som skladal sľub na úplne niečo iné. Na to, že som verný SR a že budem dodržiavať a ctiť si Ústavu SR, ústavné zákony, zákony,” vyhlásil Žilinka podľa ktorého sa nebude podieľať na tom, že existuje len jedna jediná spravodlivosť.

 “Ja som generálny prokurátor SR, zodpovedám za dodržiavanie zákonnosti,” vyhlásil Žilinka s tým, že nebude sklápať opätky, lebo niekto vzniesol obvinenie. “Generálny prokurátor tu nie je ani pre politikov ani pre médiá woodo bábika, do ktorého budete pichať a riešiť si komplexy,” doplnil Žilinka.  

Všetky ďalšie ohovárania a útoky na svoju osobu chce riešiť právnou cestou.