Tip na článok
Natália Blahová: Kvôli neudržiavanému chodníku sa dnes zranila.

Zľadovatené chodníky už majú svoje obete. Jednou z nich je aj poslankyňa parlamentu

Ako v divočine dnes vyzerajú chodníky v slovenských mestách. Kopy snehu na nich zamrzli a vytvorili tak poriadne nebezpečnú kombináciu šmykľavých hrbolov, ktoré vyslovene čakajú na svoje obete. A nemusia to byť len bežní ľudia.

Galéria k článku (18 fotografií )
Ako v divočine: Chodníky v hlavnom meste sú pre chodcov dnes hrozbou.
Návrh predložila aj Natália Blahová (SaS).
Natália Blahová (SaS)

Blízke stretnutie s ľadovým chodníkom dnes zažila aj poslankyňa parlamentu Natála Blahová (SaS). „Bolo to nepríjemné, našťastie som si len odrela koleno a píšťalu,“ hovorí politička, ktorá spadla pri trnavskej nemocnici.

Ako v divočine: Chodníky v hlavnom meste sú pre chodcov dnes hrozbou.
Ako v divočine: Chodníky v hlavnom meste sú pre chodcov dnes hrozbou.
Foto: Juliána Bieliková

Súkromníci sa snažia, mestá nie

Nebezpečenstvo na chodcov nečíha len v slovenskom Ríme. Aj chodníky v Bratislave vyzerajú doslova tragicky. Teda špeciálne tie, ktoré patria do správy mesta alebo mestských častí. Mesto sa pritom snaží ľudí dlhodobo presviedčať, aby cestovali hromadnou dopravou. Keď z nej však vystúpia musia bojovať s nebezpečnými chodníkmi. Ako sme si všimli, pred obytnými domami či firmami je však dnes obvykle sneh odhrnutý a ľad roztopený. „Je to nespravodlivé, že keď sa pred vaším domom niečo stane, ste za to zodpovedný. Budú vás pokutovať, ale veľké úseky chodníkov, ktoré patria mestám a obciam sú neudržiavané,“ dodáva poslankyňa Blahová.

VIDEO Plus 7 Dní