"Odkedy sme si povedali - ideme, do 24 hodín sme sedeli v lietadle do Francúzska," povedal o výlete, ktorý si do Cannes k vile exministra Smeru Jána Počiatka vymysleli Obyčajní ľudia, novozvolený poslanec Kristián Čekovský. Obyčajní veria, že práve týmto činom, a potom ešte anketou o prioritách budúcej vlády, u ľudí zabodovali a ich percentá začali stúpať. Igor Matovič a Čekovský prezradili, ako výlet prebiehal a hlavne, koľko stranícku kasu stál.

Dvaja poslanci, traja kandidáti a manažér

Čekovský si spomína, že do Cannes síce nevolali "polovicu kandidátky", ale všetci tí, ktorí mali voľno, vedeli sa rýchlo pobaliť a mali záujem cestovať, mohli ísť. Nazbierali sa siedmi: traja kandidáti z listiny Obyčajných, ktorým sa nakoniec aj podarilo mandát poslancov získať, teda bývalý redaktor RTVS Kristián Čekovský a odborník na obranu Juraj Krúpa a Michal Šipoš, poslanci Igor Matovič a Eduard Heger a pridal s ak nim manažér hnutia Július Jakab.

"Leteli sme nízkonákladovkou z Viedne do Nice. Z letiska sme si prenajali auto,"povedal Matovič. Čekovský doplnil, že išlo o minivan, aby sa tam všetci pomestili. "Raňajky sme si dali v takej malej pekárni, k moru sme odbehli asi na päť minút. Jediné turistické a typické francúzske, čo sme si tam dovolili, bola večera. Dali sme si nejaké morské plody," opísal. Prezradil, že výlet nestál dohromady viac ako 1600 eur so všetkým!

Volal som s Michelom

Matovič opisuje problémy, ktoré ich postretli. Sťažuje sa na zlý signál pred vilou slovenského exministra, spred ktorej vysielali "lajfko". Nakoniec sa však internetové spojenie zrejme vylepšilo, lebo video má 1,6 milióna pozretí. Matovič opísal, aj ako sa dostali k pseudonymu "Michel", ktorý zľudovel. "Dva domy povyše vily Počiatka je dom, ktorý sa prerába. Bol tam strážnik. Síce Srb, ale hovoril po francúzsky. Najskôr bol s nami veľký kamarát. Dovolil nám zaparkovať tam, lebo je to v zákrute a je to tam dosť nebezpečné. Normálne by ste si ho na chleba natreli. Pýtali sme sa ho, či pozná Jána Počiatka, povedl, že áno - veď Michel,"povedal nádejný premiér. 

"Zrazu sa jeho správanie zmenilo. Prišiel k nám, že tam nemôžeme parkovať. Vraj ´volal som s Michelom a neželá, aby ste tu boli´. Takže čo nám spočiatku dovolil, zrazu to neplatilo," dodal Matovič. Dnes už na príhodu z výletu "na otočku" spomína s úsmevom a možno je aj rád, že exminister Počiatek investoval do vily, ktorá upriamila pozornosť nielen na bývalého politika, ale aj na hnutie Matoviča.

FOTOGRAFIE vily Jána Počiatka a tiež zábery ubytovania z výletu matovičovcov k nej, si pozrite v GALÉRII.

Mohlo by vás zaujímať: