Podľa spevákov Opery SND bývalé vedenie svojimi rozhodnutiami doslova likvidovalo domáci súbor. Ministerka kultúry dnes vymenovala do funkcie riaditeľa Opery SND dlhoročného šéfdirigenta opery Rastislava Štúra, s ktorým sa zhovárala Katarína Korecká.

Prečo ste sa rozhodli prijať ponuku na riaditeľa Opery SND?

Nemáme veľa overených kandidátov, ktorí by to robili výborne. Pamätám si, keď sa počas dvoch rokov na poste riaditeľa opery vystriedalo sedem ľudí. Pri tejto funkcii je dôležitá podpora zhora. Rozhodol som sa až po stretnutí s ministerkou kultúry, ktorá pozorne počúvala všetky moje prosby a všetky problémy, ktoré tu máme. Veľmi sa teším, že jej na situácii v divadle záleží a chce pomôcť. To bol hlavný dôvod, verím, že sa podarí zmeniť veci k lepšiemu. 

Podpora minimálne z ministerstva kultúry tu je. 

Budem potrebovať podporu z ministerstva kultúry, ale najmä z ministerstva financií. 

Naznačujete, že to bude drahé?  

Nechcem to veľmi rozvádzať, lebo sú to zatiaľ neoficiálne reči, sme vo veľkom mínuse a budeme potrebovať pomoc to dorovnať.

Aké budú vaše prvé kroky? 

Najprv sa oboznámim s agendou a so zmluvami, ktoré sú podpísané. Pozriem sa na to, čo môžem zrušiť, čo môžem zmeniť a podľa toho sa zariadim. Môj hlavný cieľ je, aby bol dobrý výsledok, to znamená, aby sme mali plné hľadisko a robili kvalitné inscenácie. 

Máte aj podporu súboru, čo je dôležité. 

Pokiaľ budem cítiť, že nemám podporu súboru, tak odídem sám. Zatiaľ mám pocit, že podporu mám. Ide nám o spoločnú vec.