,,Niečo také som ešte nevidel! Ten vodič už na Soroške jazdil ako šialenec. Brzdil, pridával, prechádzal z jednej strany cesty na druhú. Akurát som chcel volať políciu, keď opäť vošiel do protismeru a... “ nedokáže dokončiť vetu očitý svedok tragickej dopravnej nehody, ku ktorej došlo dnes v ranných hodinách pri obci Hrhov v košickom kraji.  Vodič Mercedesu potom, ako prešiel na druhú stranu vozovky, nabúral do protiidúceho vozidla Škoda Fabia, v ktorom sa nachádzali dve osoby.

Zomrela žena

Podľa informácií Plus 7 dní mala na mieste zomrieť asi 56-ročná žena. Druhého člena posádky museli okamžite ratovať ostatní účastníci premávky, nakoľko hrozilo, že Fabia začne horieť. Vodičovi, ktorý nehodu spôsobil, sa podľa všetkého nič vážne nestalo. Po príchode polície sa však údajne odmietol podrobiť dychovej skúške.

Očití svedkovia nehody tvrdia, že šialencom za volantom Mercedesu bol bývalý starosta obce Krásnohorské Podhradie Peter B. Polícia sa k tejto informácii zatiaľ nevyjadrila.  

Problémy už v minulosti

Ak by sa potvrdilo tvrdenie svedkov, nešlo by o exstarostov prvý prípad. Už vo februári  2018 ho chytili opitého za volantom. Pri kontrole nafúkal až 0,73 promile. Vtedy nikoho neohrozil a celý incident sa skončil len ako priestupok. V tom čase úradujúci starosta priznal, že mal v krvi zvyškový alkohol. Skutok oľutoval a istý čas ho údajne vozil šofér.  Miestni  obyvatelia po dnešnej udalosti upozorňujú, že bola len otázka času, kedy dôjde k tragickej nehode. Peter B. mal totiž údajne problém s alkoholom už dlhšie obdobie.

Polícia medzitým uviedla, že podľa doterajších, predbežných informácií došlo z doposiaľ nezistených príčin k čelnej zrážke dvoch vozidiel, a to vozidla značky Škoda Fabia a vozidla značky Mercedes, po ktorej začala Škoda Fabia horieť. 66-ročný vodič Fabie a 49-ročný vodič Mercedesu boli na mieste nehody ošetrení posádkou rýchlej zdravotníckej pomoci a následne prevezení na ďalšie ošetrenia do nemocnice.

,,Vzhľadom na rozsah zranení nebolo možné vodičov podrobiť dychovej skúške, preto im bol na zistenie prítomnosti alkoholu, prípadne iných omamných látok v ich organizme odobratý biologický materiál," tvrdí polícia.

Začalo trestné stíhanie

Polícia tiež uvádza, že vo Fabii sa okrem vodiča nachádzala aj 56-ročná spolujazdkyňa. ,,Žiaľ táto zraneniam, ktoré utrpela pri dopravnej nehode, na mieste podľahla," informuje polícia.

Počas dokumentovania dopravnej nehody, aj za účasti znalca z odboru cestná doprava, bola cesta v katastri obce Hrhov uzavretá v oboch smeroch na nevyhnutne potrebný čas. ,,Rožňavský policajný vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a trestný čin ublíženia na zdraví. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania," dodáva polícia.